Loppuu maksut siihen. Rahoille saa paremman tuoton ulkomailla.
Minä teen näin. En maksa Suomeen enää näitä riistoveroja.
En tarvitse nettiä Suomessa ja ulkomailla se on sitten sen ajan mukaan.
Suomessa voit kaupungilla käyttää julkista nettiä samoin lentoasemilla - jos ylipäätään tarvitset sitä.
Minä en tarvitse.
Joten sillä lailla loppuu riistoverotus ja aurinko lämmittää mukavasti eikä tarvitse maksaa Fortumin (Valtion) kaksinkertaista verotusta ja alveja joilla et varmaan saa mitään "ARVONLISÄÄ" vaan arvon alennusta.
Riistolle tultava loppu.
MUUTA OSOITE ULKOMAILLE - MYY KÄMPPÄ
1
389
Vastaukset
- mieleni tekevi ..
se ei kuitenkaan ole helppoa kun on kielitaidoton ja kouluttamaton.
Ei kouluttamattomana ei saa kuin hanttihommia suomestakin..
Olis kyllä ihana jättää tämä riistovaltio taakseen.
Jos tuo mediamaksu toteutuu, se on kuin sinetti sille, ettei suomi enää ole demokraattinen maa.
Vaikka tiedetäänhän se jo muutenkin.
Suomi on siitäkin paska maa, että täällä ei voi vaikuttaa kauheasti tiettyihin asioihin pitkän talven takia, ei voi kasvattaa itse ruokia muuta kuin ne pari hassua kesäkuukautta, koko pitkä talvi on pakko ostaa ruokaa, maksaa lämmityksestä ja saähköstä.. Jos asuis lämpimässä maassa, vois paljon enemmän kasvattaa ja tehdä itse. Mutta muttakaa ihmeessä te, jotka voitte. Me muut sitte koitetaan pärjätä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897239- 353831
- 453430
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402572- 2092413
- 412362
- 1232256
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292169Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241888- 401829