ja samantein minun toivomukseni hänelle. Joten otetaan uudelleen:))
Iloista Joulua sulle sinne toivottelee kaksi hömppää Turusta.
Ehdin jo käydä viestini jälkeen Leksan kanssa alueemme ruokakaupassa ostoksilla ja ehdimpä heittää petivaatteetkin tuulettumaan loistavaan pakkaskeliin. Asteita meillä omasta mittarista katsottuna - 12 astetta.
Odotamme ystäviä tänään terästetylle glögille ja pienelle suolapalalle.
Iloista Joulua sulle sinne toivottelee kaksi hömppää Turusta.
Ehdin jo käydä viestini jälkeen Leksan kanssa alueemme ruokakaupassa ostoksilla ja ehdimpä heittää petivaatteetkin tuulettumaan loistavaan pakkaskeliin. Asteita meillä omasta mittarista katsottuna - 12 astetta.
Odotamme ystäviä tänään terästetylle glögille ja pienelle suolapalalle.
Vastaukset 25
Vanhimmat
kyselyä laittoin ylläpitoon että onk annettu häirikölle poistokoodit kun niin ihmeelisesti poistuu. Tiiän toiselta palstalta kun joutui yksi kiusatuksi niin sai ne koodit, niinku sefu, ei saanu bannata kuitenkaan.... Luulen että sama on käyny täällä. Tuolla häiriköllähän on poika työssä ylläpidossa ja ilmeisesti on saanut jotenkin puhuttua niille, psykopaatti voi vaikuttaa yllättävän normaalilta... Oisko siellä menty lankaan ja virhe tehty. Laitoin kyselyä ja selvennystä tästä tilanteesta. Tietävät kyllä tuon häirinnän ja huomanneet tehneensä sen virheen.... nyt varmaaqn haluavat tuon lopulliseen banniin niin loppuu nuo ongelmat kerralla.
Laittakaa infoa sinne. Jos soittaa tuohon palaute numeroon niin saa suoran sähköposti osoitteen sille joka näistä päättää ja eiole ainakaan hällä sama sukunimi kuin haukullisella.
Tuosta sinun jo hemmetin pitkään jatkuneesta sekoilustasi ja ahdistelustasi.Puhumattakaan siitä, kuinka jatkuvasti solvaat tiettyjä ihmisiä ja esität mitä kummallisimpia arveluita ja heittoja,ts; täyttä soopaa !!
Yläpito poistaa asiattomat kirjoitukset ja jos sinulle ei sinne aivolohkon osasaseen mahdu se totuus, ettei arkipiru juurikaan kirjoittele muuta kun loukkaavia ja asiattomia, niin ei voi mitään! Pidä nyt vain ne mölyt mahassasi ja näppisi kurissa.
Kukaan ei mitään ihmeen koodeja ja muita saa poistoihin joten älä jaksa!
ja tämä 101% FAKTA !!!
Etkö umalehtinen osaa ollenkaan lopettaa.kylä olet pahasti häirintynyt.mee hoitoon.
asiatonta?????? Mikäli niin on niin ylläpito poistaa varmasti minun ja mieheni toivotukset hänelle.
Meille on sitten tainnut virallinen postikin kantaa asiattomuuksia postilaatikkoomme, sillä siksi kivasti meille on Hyvän Joulun toivotuksia tullut.
oot ennen kirjottanu sakuli nimellä. siun työpaikkastievot kuule kiers sähköposteisa että tuonne soittakaa ja oli nimi jolle piti soittaa ja teksti joka piti niile lukea ja kysyä et tievättekö että tämmöistä on vappaa- aakaas...
Laitanko palstale...???? Ystävvääshän ne näitä lähärettel.... sehän soittikin sinne ja laitto sen keskustelusa pomosi kansa tänne palstale...
Siehä häpesit niin et olit pitkään poijes ja sakuli nimimerkki jäi sit pois kokonaan. Oli kurjasti tehty tuolt psykopaattihullulta.
Ethän taas väännä.
Arkipirun aloitus oli asiaton, siksi se poistui kuten monta muutakin hänen tänään kirjoittamaansa viestiä.
Yleinen keskustelupalsta ei ole mikään henk.koht. säköposti, lähetä toivottelusi arkipirulle s.postiin, tänne ne eivät kuulu.
loukkaa toivotukseni arkipirulle.
Toivottelen sullekkin Rauhallista Joulun Aikaa!
tuo kuulosti inhoittavalta nävimiseltä sinun sanomanasi.
Edelleen tämä ei ole minkään henkilökohtaisten viestien lähetystä varten, tämä on yleinen keskustelu palsta, ymmärrän kyllä tuon ruskeakielisen lipomisen ja roolipelisi, mutta galleria tai s-posti on yksityisviestejä varten.
Käyttäjätuki on jne ;D
ja kukahan mukamas oikeasti tiesi sakulin työpaikan tai jonkun ihme nimen jota kysyä?
No aivan 100% tieto ettei kuule kukaan!
Laita nyt niitä faktoja ja tekstejä joita aina mainostat älä keksi satuja ja tarinoita.
Siis terästetty glögi ja pieni suolapala. Kylään en odota muita kuin appiukkoa ja sen hurttaa, varmaan niistä toiselle glögi maistuisi myöskin. Täällä on ollut kaunis päivä, pakkasta auton mittarin mukaan 21 astetta. Kaikkien tapojeni vastaisesti nousin vapaapäivänä jo seitsemältä ja lähdin koirien kanssa ulos. Se olikin oikein mukavaa ja rentouttavaa. Sitten kaupungille ja sinnepä se rentous sitten hävisikin jonnekin, sille terästetylle glögille olisi ollut tarvetta jo viimeisissä kassajonoissa seisoessa.
Iloista aatonaatonaatonaattoa, meniköhän oikein! *
Kaupungilla on paljon ihmisiä liikkeellä ja taantumasta ei näy merkkiäkään. Kassit täynnä tavaraa äkkikatsomalla näytti olevan ihmisillä käsissä ja kassa jonot melkoiset. Kirjakaupoissakin väkeä piisaa vaikka kuinka paljon. Kiva ilma oli täälläkin ja ihanaa kun tuo mies jaksoi kanssani hössöttää. . . . . vaikka sopimus oli että mehän emme mene mihinkään kuin vain ja ainoastaan hakemaan ne kakut ja joulukaljat:-DD Annas olla kun hoksattiin ne Ale-myynnit. Sopimus unohtui siinä silmän räpäyksessä ja yhtä innokkaina menimme molemmat Alen ihmeelliseen maailmaan;)))))))))))))))))))))
Etkö sinä voi edes Jouluna olla ryyppäämättä ? Anna läheisillesi edes yksi raitis Joulu.
Tosi surullista.
Hieman huvittuneena katsoin että hän on liittynyt Facebookissa Anna lapselle raitis joulu-ryhmään.
mahdollisimman hyvää, kun meille asti viitsivät tulla näin kolme päivää ennen virallista joulua. Jos pullo kevyttä punaviiniä jouluglögin terästykseksi on humalan hakuista kuinkahan paljon sitä mahtaakaan joutua nauttimaan;)
Minähän en sellaista juo jossa on viiniä joukossa kuten eivät kuskitkaan jotka autollaan tulevat, joten tavallistakin glögiä on tarjolla.
missä ryhmässä olen mukana. No meille ei lapsosia ole tulossa, joten voin aivan vapaasti tarjoilla punaviinillä terästettyä glögiä tänään;))
Hän on liittynyt tähän ryhmään
http://www.facebook.com/home.php?#/group.php?gid=66523396225&ref=search&sid=1803756824.4140687140..1
Kyseessä on espanjankielinen tietokoneisiin liittyvä faniryhmä.
Hirvee määrä pieniä koiria juopottelevien aikuisten keskellä. Ei tosiaankaan kuulosta hyvältä.Onneksi 100112 menee äkkiä hätiin,jos meno äityy sellaiseksi mitä voi odottaa.Koirat pois juopoilta.
kunnon tujaukset, muuten en olisi jaksanut noita lattioita pestä...... Hammasharjalla en sorki soffan rakosia, niinkuin rakkaat sukulaiset, kaksi vanhapiikatätiäni, silloin olivat vielä nuoria ja purkivat hormoonimyrskyään mahdottomuuksiin menevällä siivoamisella.
Olisit nähnyt niiden ilmeet ja raivon, kun joulusiivo alkoi.
No, voihan se olla, että vielä silloin oli se lutikkakauhu, mutta ainakaan pölypunkeista silloin ei vielä tiedetty mitään.
Mikä on tavallista glögiä ? :=DDD
Mustaviinimarjamehua kanelia,inkivääriä, kardemummaa, rusinoita. Tossa se tavallinen glögi on mitä meillä tarjoillaan.
outoja on poistot
outoja ole poistot,jos miettii kuinka hän solvaa muutamia kirjoittajia täällä,vai onko se mielestäsi sallittua kaikille umalehtisen orjille,mutta takaisin ei kukaan solvatuista saisi antaa ?