Vieläkö Savonlinnassa käytetään ilmaistyövoimaa yhtä paljon kuin ennen vanhaan..näitä 8 eurolaisia, joilla ei ole minkäänlaista ihmisarvoa? Ajatelkaa millaista on tulla toimeen tällaisella säälittävällä rahasummalla mikä tulee varsinaisen työttömyyskorvauksen päälle. Eipä siinä jää käteen kuin joku 500 e kuukaudessa ja eräät rikkaat yrittäjät käyttävät ihmispoloja törkeesti hyväksi, ettei tarte palkata kallista työvoimaa. Olen itsekin ollut orjana siellä suunnilla enkä ole unohtanut niitä aikoja, vaikka nykyään teen oikeaa työtä kaukana sieltä. Hyvää joulua kaikille köyhille!
Hyvää joulua työttömille!
kaaleppi.u
8417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
on savonlinnassa ainakin tämä joka laittelee kirppareita ympäri kaupunkia henkilökuntaa kymmeniä ihmisiä
kaikki nälkäpalkalla paljonkahan itse vetelee palkkaa. hyvää joulua työttömille
Ovat samalla listalla... Mutta vika on työkkärin. Miten ne siellä kehtaavat sanoa että no se on verovapaata se 8e. Sitä ei sinulta pois oteta! Terveisiä perseestä!
ihan mukava lisä työttömyyskorvauksen päälle. Sillähän saa syödäkseen eikä työpäivän aikana ehdi tuhlaamaan. Mutta jos se ei riitä niin MENKÄÄ TÖIHIN jossa saatte kunnon palkan. Ai ette osaa mitään? Ja työmoraalikin on hakusessa. Sitten ei voi valitettavasti mitään. Luuseri mikä luuseri josta ei ole kuin suunsoittajaksi.
erityisesti hakatsun asukkaille. älkääkä tökkikö puukolla toisianne. rauha maassa.
vuokraslummiin, kun aikanaan heräilette helvetinmoiseen, raastavaan krapulaan ja ihmettelette että mihis se on avo tai aviopuoliso yön aikana hävinnyt. Putkassahan se on tai naapurin isännän/emännän kanssa pelehtimässä. Sen siitä juopot lusmut saa kun ajavat akkansa ja pentunsa jouluyönä hankeen.
Se on kuulkaa turha vonkua enempää kun se 8 euroa päivässä.Jos ei kiinnosta pysykää kotona. Sen lisäksi kun te paskavarpaat
saatte asumistukea, sossun rahaa yms. Pitäisikö teille luumupäille maksaa kotiin rahat siitä edestä
että asutte töissäkäyvien veromarkoilla. Älkää saatana viitsikö.
Eikä kuule niissä 8 euron hommissa paljon hommat rasita. Olisi hyvä jos joko jokaisen tukia saavan olisi pakko mennä töihin ilman mitään 8 euron lisiä tai sitten kaikki yhteiskunnan tuet pois.
Kyllä loppuisi tälläkin palstalla marmattaminen kun ei sossun täti enää maksakkaan nettiyhteyttä....
Sossu ei maksa nettiyhteyttä tollo
hä