hampaiden kasvuaika

Hei! Kun hammas puhkeaa ikenen läpi, niin kuinka kauan teidän vauvoilla on kestänyt että on kasvanut kokonaan ulos? kun meillä 11kk pojalle puhkesi hammas 4 päivää sitten, mutta ei ole viellä kasvanut kunnolla ulos. Kiitos kaikille vastanneille:)
1175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Meillä kaksi ensimmäistä tuli 2kk sitten ja nyt alkaa minusta vasta olemaan kokonaan ulkona että aika hitaasti tuntuu tulevan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hamppuli kirjoitti:

Hei! Kun hammas puhkeaa ikenen läpi, niin kuinka kauan teidän vauvoilla on kestänyt että on kasvanut kokonaan ulos? kun meillä 11kk pojalle puhkesi hammas 4 päivää sitten, mutta ei ole viellä kasvanut kunnolla ulos. Kiitos kaikille vastanneille:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu