Ford mondeo 2002 1.8

hieman vuotaa ajon jälkeen jäähdytinnestettä lohkolämmittimen juuresta eli siitä kun se on kii lohkon kyljessä..lohkolämmitin tuntuu heiluvan aika herkästi, onko tiivisteenä mikä??kuka tietää..O-rengas vai jokin kuparitiivari????millainen vaihtaa??vai pitääkö vaihtaa koko automerkki??
2457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minulla 2001 Mondeossa myös viime talvena vuosi jäähdytysnestettä samasta kohtaa. Lämmittimen tiiviste ei enää pitänyt joten lämmittimen joutui vaihtamaan.

Äänestä

Kolmas menossa täällä. Liitos ei vuoda vaan koko vastus itsessään keskeltä. Näissä on kahden vuoden takuu. Molemmat olen saanut takuutyönä. Mondeo 2003.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vartalonsiirtolaite kirjoitti:

hieman vuotaa ajon jälkeen jäähdytinnestettä lohkolämmittimen juuresta eli siitä kun se on kii lohkon kyljessä..lohkolämmitin tuntuu heiluvan aika herkästi, onko tiivisteenä mikä??kuka tietää..O-rengas vai jokin kuparitiivari????millainen vaihtaa??vai pitääkö vaihtaa koko automerkki??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu