Löytyyky tietoa THL:N sivuilta että rokotetaanko lapset toiseen kertaan?
THL SIVUT: 2.ROKOTUS ?
mistätieto?
4250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
älä nyt hitto lapsias myrkytä
http://www.infosota.fi/2009/12/05/euroopan-laakevirasto-varoittaa-toinen-pandemrix-rokotus-lisaa-kuumeilua/
Kun Suomeen on tilattu 5,3 milj. rokotetta, eivätkä kaikki halua tulla rokotetuksi niin jotkut on sitten rokotettava kahteen kertaan.
On THL tehnyt muuten maailman tyhmimmän sopimuksen sen rokotteen toimittajan kanssa. Sopimuksessa olisi pitänyt olla ehdottomasti maininta, että jos ei tule laajamittaista epidemiaan, niin silloin ei tarvitse ostaan myöskään koko 5,3 milj kpl rokote-erää.
Nyt kilisee lääkeyhtiön kassaan roketteista rahaa täyden epidemian verran. Että sillä tavalla.
syyllisyyttä siitä, että jotkut "joutuvat" ottamaan myrkyn kahesti? Ei tietenkään, kenenkään ei tarvitse ottaa sitä edes ensimmäistä kertaa. Eikös ole niin että se minkä tekee vapaaehtoisesti, tekee omalla vastuulla eli on itse vastuussa seurauksista.