Seksi ei kiinnosta

m21,..,

En oikein ymmärrä itseäni, olen harrastanut seksiä muutaman kerran elämässäni ja pidin kyllä läheisyyden tunteesta joka liittyy siihen mutta fyysinen osa on aina tuntunut jotenkin väkinäiseltä, toisaalta tykkään koskea kaunista naisvartaloa, mutta ajatus yhdynnästä tai siitä että nainen tekisi jotain vehkeilleni ei kiinnosta, enemmänkin ahdistaa.

Minun on myös äärimmäisen hankalaa kiihottua seksuaalisista mielikuvista tai ajatuksista, tykkään kyllä katsella heteroseksuaalista pornoa mutta ehkä enemmänkin paineiden purkamis mielessä kuin mitenkään muuten.

Haluaisin tietää olisiko kenelläkään muulla vastaavanlaisia kokemuksia. Tämä asia syö itsetuntoani todella paljon ja tunnen itseni jotenkin kieroutuneeksi, ei-ihmiseksi.

Kiitän palautteesta.

5

713

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • girlgurl92

      no voihan vittu, kirjaimellisesti.
      yritähän miettiä, että mikä pohjimmiltaan vikana: onko lapsuudesta jäänyt joku epämieluisa seksiin liittyvä kokemus? voipa hyvin ollakin.
      itse en voi ongelmaasi samaistua, sillä olen jatkuvasti kiimassa..

      en osaa muuten auttaa, kun että etsi hyvä nainen.
      hiljalleen sitten etenette. ja hyvällä naisella tarkoitan naista, joka silmääsi miellyttää.
      vaikket esim bussipysäkillä jostain naisesta seksuaalisesti kiihottuisikaan, niin hän voi silti olla mielestäsi kaunis. eikö?

      etsi tällainen kaunis ja mukava nainen. joka on ongelmallesi lojaali (toivottavasti uskallat puhua ongelmastasi hälle!) eikä nylkytä jalkaasi kun sinua ei innosta, ja ajan saatossa huomaat olevasi jo rakastunut.. ja kun rakastuu kunnolla, niin sillonhan sitä vasta tekee mieli rakastella!
      toinen vaihtoehto tosin on että olet homo.

      • o-pekka

        mua kiinnostaa nussia, lähinnä kyllä juuri sen kaunokaisen kanssa mikä merkkaa jotain. muusta paskat.


      • vaivaako mua joku?
        o-pekka kirjoitti:

        mua kiinnostaa nussia, lähinnä kyllä juuri sen kaunokaisen kanssa mikä merkkaa jotain. muusta paskat.

        muakaan ei enään kiinnosta seksi enkä oo varma et mistä johtuu mulle on myös selvinny täs noin vuoden aikana et oon bi seksuaali ja enkä mä oikeen ees enää tiiä et mitä mä ylipäätään haluun ku mä seurustelin ni mun piti sekii lopettaa ku en tienny et mitä haluun mä en tajuu et mikä mua vaivaa


    • xy...

      olisi tässä. Mahtaako olla kyse tästä. Tuonne johonkin toiseen panin sen suomalaisen sivun

      http://wiki.medpedia.com/Klinefelter_Syndrome

      Oli näet ahaa- elämys itselleni kun keksin että meillä on tää ongelma melko varmaan. Liekö muilla kokemuksia?
      Ihan uusi asia minulle, siis kromosomipoikkeavuus. Jossain on kuvattu oireita tarkemminkin, esim. tuolla alhaala linkissä. Tietynlaisia muitakin oireita asiaan kuuluu. joten niistä voi päätellä myös.

    • IconOfFlesh

      On vastaavanlaisia kokemuksia. Melkein täsmälleen. Eräs naissuhteeni tuli juuri tiensä päähän, suureksi osaksi seksuaalisen haluttomuuteni takia. Vituttaa kyllä, koska pidän tästä naisesta erittäin paljon. Nukuimme öisin lähekkäin, toistemme kainalossa, enkä koskaan kokenut tarvitsevani muuta. Seksi oli minulle lähinnä suorittamista, välttämätön paha.
      En ole oikeastaan koskaan kunnolla ollut naisista seksuaalisesti kiinnostunut. Vasta vähän aikaa sitten tajusin olevani aseksuaali. Ainakin osittain. Jännä juttu kyllä, suuseksin antaminen kiihottaa itseäni enemmän kuin sen vastaanottaminen. Ehkä en vain ole ikinä saanut kunnon hoitoa... :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      26
      5271
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4647
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      145
      1577
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1426
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1260
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1064
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      189
      946
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      893
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      819
    Aihe