En oikein ymmärrä itseäni, olen harrastanut seksiä muutaman kerran elämässäni ja pidin kyllä läheisyyden tunteesta joka liittyy siihen mutta fyysinen osa on aina tuntunut jotenkin väkinäiseltä, toisaalta tykkään koskea kaunista naisvartaloa, mutta ajatus yhdynnästä tai siitä että nainen tekisi jotain vehkeilleni ei kiinnosta, enemmänkin ahdistaa.
Minun on myös äärimmäisen hankalaa kiihottua seksuaalisista mielikuvista tai ajatuksista, tykkään kyllä katsella heteroseksuaalista pornoa mutta ehkä enemmänkin paineiden purkamis mielessä kuin mitenkään muuten.
Haluaisin tietää olisiko kenelläkään muulla vastaavanlaisia kokemuksia. Tämä asia syö itsetuntoani todella paljon ja tunnen itseni jotenkin kieroutuneeksi, ei-ihmiseksi.
Kiitän palautteesta.
Seksi ei kiinnosta
5
741
Vastaukset
- girlgurl92
no voihan vittu, kirjaimellisesti.
yritähän miettiä, että mikä pohjimmiltaan vikana: onko lapsuudesta jäänyt joku epämieluisa seksiin liittyvä kokemus? voipa hyvin ollakin.
itse en voi ongelmaasi samaistua, sillä olen jatkuvasti kiimassa..
en osaa muuten auttaa, kun että etsi hyvä nainen.
hiljalleen sitten etenette. ja hyvällä naisella tarkoitan naista, joka silmääsi miellyttää.
vaikket esim bussipysäkillä jostain naisesta seksuaalisesti kiihottuisikaan, niin hän voi silti olla mielestäsi kaunis. eikö?
etsi tällainen kaunis ja mukava nainen. joka on ongelmallesi lojaali (toivottavasti uskallat puhua ongelmastasi hälle!) eikä nylkytä jalkaasi kun sinua ei innosta, ja ajan saatossa huomaat olevasi jo rakastunut.. ja kun rakastuu kunnolla, niin sillonhan sitä vasta tekee mieli rakastella!
toinen vaihtoehto tosin on että olet homo.- o-pekka
mua kiinnostaa nussia, lähinnä kyllä juuri sen kaunokaisen kanssa mikä merkkaa jotain. muusta paskat.
- vaivaako mua joku?
o-pekka kirjoitti:
mua kiinnostaa nussia, lähinnä kyllä juuri sen kaunokaisen kanssa mikä merkkaa jotain. muusta paskat.
muakaan ei enään kiinnosta seksi enkä oo varma et mistä johtuu mulle on myös selvinny täs noin vuoden aikana et oon bi seksuaali ja enkä mä oikeen ees enää tiiä et mitä mä ylipäätään haluun ku mä seurustelin ni mun piti sekii lopettaa ku en tienny et mitä haluun mä en tajuu et mikä mua vaivaa
- xy...
olisi tässä. Mahtaako olla kyse tästä. Tuonne johonkin toiseen panin sen suomalaisen sivun
http://wiki.medpedia.com/Klinefelter_Syndrome
Oli näet ahaa- elämys itselleni kun keksin että meillä on tää ongelma melko varmaan. Liekö muilla kokemuksia?
Ihan uusi asia minulle, siis kromosomipoikkeavuus. Jossain on kuvattu oireita tarkemminkin, esim. tuolla alhaala linkissä. Tietynlaisia muitakin oireita asiaan kuuluu. joten niistä voi päätellä myös. - IconOfFlesh
On vastaavanlaisia kokemuksia. Melkein täsmälleen. Eräs naissuhteeni tuli juuri tiensä päähän, suureksi osaksi seksuaalisen haluttomuuteni takia. Vituttaa kyllä, koska pidän tästä naisesta erittäin paljon. Nukuimme öisin lähekkäin, toistemme kainalossa, enkä koskaan kokenut tarvitsevani muuta. Seksi oli minulle lähinnä suorittamista, välttämätön paha.
En ole oikeastaan koskaan kunnolla ollut naisista seksuaalisesti kiinnostunut. Vasta vähän aikaa sitten tajusin olevani aseksuaali. Ainakin osittain. Jännä juttu kyllä, suuseksin antaminen kiihottaa itseäni enemmän kuin sen vastaanottaminen. Ehkä en vain ole ikinä saanut kunnon hoitoa... :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510