syynä olevan kipeä jalka? Mies joka on niin vallanahne ollut koko ikänsä. Hah hah-syynä on rahasotkut ja maa alkoi polttaa jalkojen alla.Läpeensä kiero mies.
Uskotteko Vanhasen vallasta luopumisen
vielä selviää
393
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
jolla ei ole oma lehmä ojassa pitkän päälle??
Tämä kysymys on aloittajalle.
ainakin Lehtomäellä on ja Anttilalla ja Suvi Lindenillä ja Kanki Kaikkosella on ja Kataisella on ja monella muullakin on ollut ja on mutta on niitä joku jotka ei ole ryvettyneet ja ohjanneet rahoja itselleen. Omaa etua seillä useimmat vaan ajavat ja rahaa kaikilla kepulikonsteilla itselleen ja lähipiirilleen hamuavat mutta mites olisi tämä Aittoniemen Sulo? En ole kuullut olisiko hän kahminut itselleen laittomasti rahaa?
tiivistettynä:
Todella hyvin kun maa ei ole enään itsenäinen eikä23.12.2009 20:50
pääministeri edes tajua asiaa eikä Kokoomuslainen ulkoministerikään tajua. http://www.youtube.com/watch?v=NjHjNX4aei0
Rikkaille on järjestetty nollavero kun samaan aikaan vähävaraiset on laitettu Eu:n leipäjonoihin ja työttömät pakkotöihin kokkareiden firmoihin peruspäivärahalla. Luulen että aika vaikeeta tulee olemaan kun rikkaillakaan ei ole kuin yksi ääni ja köyhillä saman verran.