Siis meillä tässä ok-talossa on tuo Kultainen Noutaja(huom isoilla kirjaimilla) ja kaverina sillä rotukissa Ala tonnin kappale Ragdoll kissa. Nuo tonnin per kappale kuuluvat elämäämme. On siinä persaukinaisille ihmettelemistä. Mutta odottelen silti kotiimme tuota Jodlaavaa Tirolilaista Matikkakoiraa, Helmikuussa jyrähtäääää.
Etten nyt sekottuisi,,
koiriiiiiiiiii
5131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Meilläkin oli keltainen noutaja aikaisemmin.
Tää on ihan Kultainen Noutaja ja sillä on Ragdoll kissa kaverina. Miettippä tota porukkaaaaaaa..
Koira se olla pitää ettei tarvirtse olla pihalla kameroita ,sulla on kaikki kissoja kun et muuhun kykene .Meillä on sellaiset vahdit ettei muulit voi tulla tontille .
Muijan elukoitahan ne ovatkin. Mutta vartooppas kun Matikkakoira tulee pihapiiriin. Silloin kannattaa tuulipukutuhnujen kiertää kaukaa.
Tuo matikkakoira on hyvä nyt tulevana talvena. Helmikuussa alkaa matikanpyynti, siihen sinä sitä tarvitset. On sulla kalarikas talvi edessä. Kateeksi käy, kun pitää matikatkin pyytää ilman koiraa. Sulla tuo kissa taitaa syödä ne matikat kylläkin. Matikkakeittoa tässä odotellaan kieli pitkänä.