Lahdessa tuli sitten vietettyä koko eilinen päivä SUVAK ry:n kotikissanäyttelyssä, ja saihan Pekukin sen toivotun pokaalin =). Peku valittiin 73 kissan joukosta SUVAK ry:n hallituksen 10 suosikkikissan joukkoon, ja herran ensimmäinen pokaali käytiin pokkaamassa. Syyskuussa jälleen uudestaan kotikissanäyttelyyn, katsotaanpa miten poika silloin pärjää.
Tässä vielä kuva Pekusta näyttelyn jälkeen:
http://irc-galleria.net/view.php?nick=Tabby
Tässä vielä kuva Pekusta näyttelyn jälkeen:
http://irc-galleria.net/view.php?nick=Tabby
Vastaukset 3
Vanhimmat
voiko valkoinen (=kuuro) kissa pärjätä tuollaisessa kotikissa näyttelyssä?
Luulisin, että kuurokin kissa voi pärjätä kotikissanäyttelyssä. Valkoisilta sinisilmäisiltä rotukissoiltahan vaaditaan todistus siitä, että kissalla on normaali kuulo, mutta en ainakaan ole missään nähnyt mainintaa, että tällainen vaadittaisiin myös kotikissanäyttelyyn.
Kyselepä joko http://www.suvak.net tai http://www.kotikissa.org Näistä osoitteista varmaankin löytyy joku henkilö, joka osaa kysymykseesi vastata =).
Onnea Peku,olet todella kaunis.Itse vielä etsin kissa kaveria.