L:lle

toivon mukaan sulla on ollut mukava joulu.:)
Mulla on sua aina vaan ikävä. Kai se joskus helpottaa.
11284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kyllä se ikävä sitten helpottaa, kun ollaan yhdessä loppuelämä..

Äänestä

Olosuhteisiin nähden on menetellyt ja mennyt tämäkin Joulu joten kuten. Se sama - tai ei sama vaan mun - ikävä vaikuttaa siihen, miten menee ja miltä tuntuu, oli Joulu tai mikä ajankohta tahansa.

Jos sulla on "aina vaan ikävä", niin miksi et ota suoraan yhteyttä ? Kyllä aikuisella pitää olla sen verran rohkeutta olemassa. Miksi pitäisi odottaa, että se helpottaa ? Ma haluaisin helpotusta ihan eri lailla, toisella tavalla. Tekstari auttaisi jo vähän, kertoisi jotain; muistatko, välitätkö, haluatko nähdä ... Vai etkö vaan edelleenkään "voi" ?

Äänestä

hyvä ja rauhallinen joulu ollut.
Niin on minullakin aina vaan sinua ikävä

Äänestä
  • sulla mua ikävä on.:/
    Mutta kiva, jos on ollut hyvä joulu.:)

    Äänestä

  • >>Tonttu<< kirjoitti:

    sulla mua ikävä on.:/
    Mutta kiva, jos on ollut hyvä joulu.:)

    miksi eivät kelpaa nämä 5-kirjaimiset L:t. Oletko miestonttu ?

    Äänestä

  • Myös L kirjoitti:

    miksi eivät kelpaa nämä 5-kirjaimiset L:t. Oletko miestonttu ?

    5-kirjaimiset L:t kelpaavat :) mutta tuskin hän, jota ikävöin tuntee samoin mua kohtaan...
    En kyllä ole miestonttu.

    Äänestä

mukava Joulu :)

Ikävä on...

Äänestä
  • samat sanat, mitä tuossa yläpuolella sanoin tuolle edelliselle.:)

    Äänestä

  • >>Tonttu<< kirjoitti:

    samat sanat, mitä tuossa yläpuolella sanoin tuolle edelliselle.:)

    voit tietää toisen tunteista?

    Äänestä

  • tjtjtjtjtj kirjoitti:

    voit tietää toisen tunteista?

    varmaan voi toisen tunteita tietää, omaa tuntemusta vain kaikki...

    Äänestä

Meni jo ja seuraavaan jouluun on melkein vuosi! Helpottaa jo huomattavasti ikävä, kun muistuttaa itselleen sen mitä ei halua elämäänsä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


>>Tonttu<< kirjoitti:

toivon mukaan sulla on ollut mukava joulu.:)
Mulla on sua aina vaan ikävä. Kai se joskus helpottaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu