Uutta kotia etsii 13 sateenkaarikirjoahvenen poikasta. 12 on samasta poikueesta, syntyneet n. puolivuotta sitten. Yksi on syntynyt hieman aikaisemmin. Pituus tällä hetkellä kaikilla yli 5 cm.
Myös poikasten "vanhemmat" lahjoitetaan jos uusi koti löytyy. Ikä on tuntematon. Kutevat ahkerasti, ovat hyvin aggressiivisia suojellessaan kutuaan ja poikasiaan. Muuten lempeä pariskunta.
Lisäksi uusi koti kelpaisi kolmelle aikuiselle sinirihmakalalle sekä yhdelle keltaiselle lehtikalalle. Näiden ikä myös tuntematon. Lehtikala on uros, joka on vähän aikaa sitten menettänyt kumppaninsa. Ollut uroksen parina.
Akvaarion historia sitä tietoa kaipaaville: akvaario on saatu lahjoituksena kaloineen päivineen. Edellinen omistaja oli ostanut sen ja aikuiset kalat henkilöltä, jolla ei myöskään ollut tietoa kalojen historiasta. Kalat etsivät uutta kotia, koska tila alkaa käymään kasvavien poikasten takia ahtaaksi sekä uusi omistaja haluaa uudistaa kalakannan.
Kalat sijaitsevat Haminassa. Yhteys sähköpostitse: [email protected]
Annetaan sateenkaarikirjoahvenen poikasia sekä kuteva pariskunta
Hepu82
0
460
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 12010316
- 525030
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422221Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052058- 261924
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131591Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411402Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta251010Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v311001Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54977