Usvanuppi

Teetkö nuppi usvassa tekosias?
6296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

sumussa.

Äänestä

mä poltan blossii just sillon ku mua huvittaa. Voi se olla et joskus on tullu sanottuu tai tehttyy jotain outoo ku on polttanu kukkaa, mut so what? Painu vittuu!

Äänestä

se on kaunis mies
sillä on usvainen pää
ja kun sitä aamuisin särkee
se sänkyyn jää

muistatko miltä tuntuu
juopua kesäyönä
hölmöstä rakkaudesta
kastella jalat heinikossa
tanssittaa tyttöä laiturilla
siellä missä kaislat kumartaa

naisella on kaikkea
hyvät miehet ja rahaa
se toisinaan unohtuu
vaikkei se tarkoita pahaa

se lenkkeilee
sillä on terävä pää
jne.

Tämä tuli mieleen. :) Eräs laittoi mulle tän biisin joskus. Ja kukat on meillä vaan pelloilla, ei päässä. :)

Äänestä

Sulla on kivan näkönen joulku mulla ei mitääön.

Äänestä

Hyvä ilmaus muuten. Sopii hyvin kun lukee näitä aloituksia.

terveisiä usvanupille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rajansa kaikella kirjoitti:

Teetkö nuppi usvassa tekosias?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu