paljonko maksaa corolla2002 sedanin tuulilasin vaihto?
´corollan tuulilasi
corolla02
5564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
SIINÄ 200-300 EUROA LASILIIKKEESSÄ, MERKKILIIKKEESSÄ SAMA HOMMA LÄHENTELEE 700E.
ei nyt sentää, ihan merkkiliikkeessä vaihdettiin omaan. hinta oli jotain pari sataa lasi ja asennus, ei ollu vielä ihan halvin mahdollinen lasikaan. kyllähän joku vuosi aikaa mutta ei missään nimessä maksa 700euroo!
Pari vuotta sitten kyselin -04 corolla farkkuun tuulilasihintoja jossa sadetunnistin lasissa. En muista paljonko lasin maksoi mutta sen muistan että merkkiliikkeessä hinta oli lähes tupla ei-merkkiliikkeeseen verrattuna. Ei-merkkiliikkeessä lasiin sai eliniköisen takuun. Ja kannattaa muistaa että monet merkkiliikkeet eivät itse vaihda laseja vaan vievät auton tuulilasikorjaamoon. Siitä välistä ottavat muutaman sadan euron "välityspalkkion".
Ja muutenkin, unohtakaa jo merkkiliikkeiden ammattitaidon. Ne yleensä pahiten koomaavat koska asiakkailla on käsitys että merkkiliikkeessä on paras ymmärrys omasta autosta. Ja paskan marjat!
E Carinaan.Ei kai se nyt paljoa tosta kalliimpi ole.Bilteman tuulilasimassatuubi maksoi 6,90e.Vanha reunalista kelpasi uuteen.Ei tullut kalliiksi laittaa ite.Vanhan lasin irrotin "sahaamalla" polkupyörän vaijerin yhtä säijettä pitkin reunaa.
Ain akin minulla on ns. omaosuus ainoastaan maksettava, jos vaihdatan tuulilasin. Kuuluu nimittäin autovakuutuksen piiriin.