Hiustalo Rauma

hupsista..

Tuli tuosta Sarin tukkapajasta mieleen että kävi kyllä huonosti ku menin Cittarin parturiin ja ne värjäsi mun hiukset vanhingossa ihan tummaksi siis melkein mustiksi. Blondi olen aina ollut. Melkoinen järkytys oli, mutta uskon että kyseissä liikkeessä on paljon päteviäkin parturi-kampaajia. Mikä lie harjoittelija oli kyseessä.

8

3422

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sillä etuakin tuli

      Älykkyysosamääräsi kohosi samalla tukan värin tummentuessa.

    • vivera

      Mulla on taas pelkästään hyviä kokemuksia Cittarin kampaamosta. Aina ollut hyvä palvelu ja tullut just sellaset hiukset, ku oon halunnut. Plussana vielä hierovapesutuoli, en oo vastaavaan muualla törmännyt.

      • leijona1987

        käyn Okkerin Kaijal ja siel on kans hierovapesutuoli... aivan ihana kapistus ja siihen vielä päähieronta samaan niin kyl on rento tunne :)


    • Äo

      Siis jos haluat valittaa, niin älä valita täällä. Koska tästäkin valituksesta selvästi paistaa pelkkä yrityksen vahingoittamishalu, ja sellainen on raukkamaista. HÄPEÄ

    • hiuslisäke

      - en valita, mutta vaan totean, että pyysin hieman siistimään tukkaani ja parturi Rauman Sittarin Hiustalossa leikkasi minut lähes kaluksi (olen mies), veti tukan noin "sormenpaksuiseksi" ja sanoi, että " tein sulle kesätukan".. aikaisemmin hiuksen pituus oli noin viisi senttiä ja nyt en ennättänyt sanoa mitään, kun tukka jo lähti. ..kuukauteen en kehtaa mennä ulos! että se siitä rauman hiustalosta ja oli kohdallani viimeinen kerta, kun siellä kävin!

    • Anonyymi

      itellä tuli selainen kynityn näköinen hiusteleikkaus. kiertäkää kaukaa jys paikka!!!!!

    • Anonyymi

      Sama homma . en suosittele. Kokemattomia laitetaan tekemään ja sutta tulee !

    • Anonyymi

      Jos täälläkin on vuodesta 2009 haukuttu kyseistä kampaamoa, niin miten tyhmä pitää olla, että menee 2022 samaan liikkeeseen asiakkaaksi. Sitten tulee tänne haukkumaan työ tasoa. Alkaa olemaan tyhmyyden maailmanennätys. Onneksi olkoon osallistujille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2147
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1080
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1013
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe