millaisia kokemuksia teillä on havukallion päiväkodista vantaalla?(havukoskella)?
havukallion päiväkoti
yksi vain
102704
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
en Vantaan päivähoidon sivuilta löytänyt tuon nimistä? Olisin lukaisut mm. sen omaa varhaiskasvatussuunnitelmaa ym. ja tehnyt yhteenvetoja paikasta tällä tuntumalla.
kunnalliset läpi eikä löytynyt Havukallion päiväkotia. Ainoa joka viittasi Havukosken suuntaan on Steiner-päiväkoti.
Vaikeaa on kenenkään kertoa mitään Sinulle jos kyseistä päiväkotia ei ole edes olemassakaan...
Onko jonkun tiedossa että tällainen olisi vaikka ei kertoisikaan millainen? Minä en löytänyt mistään vaikka hain useasta linkistä.
Kyllä se googlaamalla löytyy : Havukallion päiväkoti. Ei muuta tarvitse!
et löytänyt??
http://www.vantaa.fi/i_perusdokumentti.asp?path=1;220;2417;4831;5326;5555
Eihän tuota tarttenut kuin googlettaa nimellä, niin heti eka linkki oli tuo...
Olen oillut siellä töissä ja mukava paikka. Ei moitittavaa paitsi se että ulkona oli vain yksi aikuinen/ryhmä. Minusta turvallisuusriski vahtia koko ryhmää yksin. En tiedä onko vielä sama systeemi.
hauhau!
kyseisen talon tyontekijänä,voin suositella päiväkotia. Pyrimme luonnonläheisyytee,innostuvaisuuteen,lapsen yksillöisen kasvun tukemiseen ja näkemiseen.
Se että sanotaan että yksi aikuinen vahtii koko ryhmää on kyllä väärää informaatioita mitä haluan oikaista.Kyseisessä päiväkodissa on viisi ryhmää ja jokaisessa ryhmässä aikuisia on kaksi pihallaan joko vuorollaan tai yhtäaikaa,olemme myös iso talo joten aikuisia riittää vaikka ei oman ryhmän lapsesta olisikaan kyse. Turvallisuusriski on siis olemattoman pieni,mutta ainahan joskus sattuu,sitä emme voi välttää,kuitenkin aika harvoin.
Usein myös ulkoilemme pienissä ryhmissä jolloin yksi aikuinen riittää vallan mainiosta,toivottavasti tänne ei kirjoiteltaisi väärää tietoa.
Mahdatkkohan mua tarkoittaa. En tiedä mikä on tilanne nykyään, mutta itse siellä työskennellessäni meitä oli pihalla yksi/ryhmä. Aina se meni joka oli tietyssä vuorossa. Hyvä jos on se asia muuttunut.
Huono päiväkoti työntekijät ainakin siinä pienemmässä ryhmässä
Linnunradan vai tähdenlentojen ryhmässä?