Oinas nainen = narsisti

satutettu

Koskaan kukaan nainen ei ole minua nöyryyttänyt niin paljon, kuin kyseinen. Ensin antaa kaikkensa, ja kietoo sormen ympärille, lopuksi lähtee taakseen katsomatta. Itse sentää skorppioonina tunneihminen, joka ei niin helposti suhdetta pysty unohtamaan, joka ennenkaikkea oli intohimoista ja tulista. Vastedes kierrän oinaat kaukaa!

6

1390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sarvipää

      Ei paraskaan Oinas jaksa alituiseen vastaanottaa skorpionin hyökkäyksiä, sillä Skorpionihan pistää - ennemmin tai myöhemmin. Oinaan on siis poljettava Skorpioni kavioihinsa tai poistuttava kuviosta.

    • Oinasnainen myös

      Kiinnostaisi tietää, että mihinkä suhde sitten loppui? Ei kai kukaan nuin vain suhteesta lähde. Narsisimi ei ole minkään horoskooppimerkin yksinoikeus. Moisia luonnehäiriöisiä löytyy joka merkistä.

      • satutettu

        Niin suhde loppui siihen, että itse olen naimisissa:(


    • oinas minäkin

      Skorppiooni on pisteliäs kaveri. Intohimoinen kylläkin, mutta liika on sentään liikaa. Ovat herkästi loukkantuvia, luulemalla että takana puhutaan. Olen samaa mieltä, että pitemmänpäälle suhteesta tulee kärsimistä.
      Oinas on paremminkin oman tiensä kulkija. Jos sen tietä estetään se tulistuu. Oinas on johtaja tyyppi ja tahtoo sanoa viimeisen sanan. Oinas on rehellinen, suora sanainen,uskollinen ennenkaikkea, huumorin ymmärtävä, leikkiä laskeva. Mutta jos sen tunteita loukataan, saa syyttää ihteänsä. Pitkävihaisuus ei ole uutta, mutta turhaan on tulla korpulla houkuttamaan, leppyy kun aika tulee.

    • oinasN

      Sellasia me oinasnaiset ollaan ;) Tunnistin ainakin oman käyttäytymiseni tuosta. Oliskohan sun oikkua kenties kohdannut kyllästyminen rutiineihin ja tuttuun ja turvalliseen eloon, joten lähti. Tai kiinnostus loppui kun sai valloitettua sut. Oinaat on metsästäjiä; kun saalis on kerran saatu kiedottua pikkusormen ympärille, lähdetään etsimään sitä metsästyksen ja valloituksen jännitystä muualta. Niin se vaan menee :)

    • MasterZeromus

      Niistä itsekkäämpiä saa todella etsiä ja eräs Oinas nainen, Claudia Cardinale on analistina aivan loistava esimerkki heistä. Riippumattomuus on anaalia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3133
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      753
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      750
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      690
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      597
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      591
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      19
      530
    8. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      38
      523
    9. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      521
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      519
    Aihe