Youtube ei toimi

hermot menee

Tällä onkin jo aiheesta useampi keskustelu, mut mikään ei ole vielä toiminu mulle tähän ongelmaan. En voi siis katsoa youtubesta mitään, aina tulee ilmoitus

Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.

On uusin flash ja java pyörii normaalisti. Vika ei ole palomuurissa, videot ei pyöri myöskään palomuurin ollessa pois päältä. Olen poistanut flasin kokonaan ja ladannut sen uusiksi, ei apua. Latasin myös YouTube Downloaderin kun joku sistä suositteli, ei auta.

Mitäs sitten???

8

1584

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hermot menee

      Ja ongelma on sama sekä IE:lla että Operalla.

    • Jokuvaan1111

      Tämä kyseinen EI toimimis juttu voi myös pitkälti liittya siihen että Youtube häkättiin joulu aaton tienoilla en ole aivan varma

      • hermot menee

        Ongelma ollu jo pidemmän aikaan. Vielä muuatma kuukausi sitten näkyi suurin osa videoista, sitten vähitellen yhä harvempi niistä enää näkyi ja nyt ei yksikään.


      • kummallista!
        hermot menee kirjoitti:

        Ongelma ollu jo pidemmän aikaan. Vielä muuatma kuukausi sitten näkyi suurin osa videoista, sitten vähitellen yhä harvempi niistä enää näkyi ja nyt ei yksikään.

        oli minulle tullut uusi flash päivitys. Kun sitten menin YouTubeen, se käski minun hakea uusin versio Flashista. No, aamullahan oli siis tullut uusi päivitys, enkä millään voinut uskoa, että pitäisi hakea se. Kokeilin monta kertaa. Aina sama ilmoitus. No, päivitinpä sen siitä Get..Sen jälkeen Youtuben videot toimivat. Muistaakseni tuo ei ollut edes ensimmäinen tuollainen tapaus!


    • #"#!"#""#"!#

      Videot pyörii kyllä muilla sivuilla, mutta juutupessa vaan lataa ikuisesti.

    • merkkiminimi

      ADblock aiheutti täsmälleen saman ilmon. Poistin ja latasin ja poistin ja lata...... ja hihat ja hermot meni moneen otteeseen.

      Sitten kokeilin ADblockin asetuksien muutosta ja kyllä näkyy ja soi. Eikä vinoile että:

      Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.

      • K**piintynyt

        Minulla ei auta ADBlockin asetusten muuttaminen eikä poisotto vähääkään. Aina sama tulos: "Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player."
        Javakin on sallittu. Ja selaimina uusin Firefox ja IE, kaikilla sama tulos.
        Onko syynä Windows 7? Toimiiko kenelläkään W7:n käyttäjällä?


      • mukautuva pessimisti
        K**piintynyt kirjoitti:

        Minulla ei auta ADBlockin asetusten muuttaminen eikä poisotto vähääkään. Aina sama tulos: "Hello, you either have JavaScript turned off or an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player."
        Javakin on sallittu. Ja selaimina uusin Firefox ja IE, kaikilla sama tulos.
        Onko syynä Windows 7? Toimiiko kenelläkään W7:n käyttäjällä?

        En ole tänä vuonna nähnyt Youtube- enkä Yle-Areena- otoksia omalla Windows 7 Professional-koneellani, vaikka se on puolen vuoden sisällä asiantuntijoiden opastamana koottu 64-bit Intel Microsoft -kokoonpano. Ylen Elävä Arkisto näkyy toimivan.

        Toinen vanha uskollinen DOS / XP SP3 -kone on näiden asioiden takia joka päivä päällä, jotta elämä sujuu normaalisti helppojen kuvankäsittely- tulostus- musa- ja video-ohjelmien kanssa. Youtube on toiminut tässä XP SP3 ympäristössä aina, vaikka kokoonpano on melkoisena demo- ja testiohjelma-alustana.

        Vaikka käynnistän W7-koneeni lähes joka päivä, niin en usko sen toimivan vielä pariin vuoteen niin luotettavasti, että sillä voisi tehokkaasti tehdä käytännön töitä. Tiedetäänhän me kaikki parinkymmenen vuoden historian ajalta, että suurimmalle osalle koodaajia maksetaan oikeaa palkkaa virtuaalisesta onnistumisesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4330
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4079
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3736
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      106
      3619
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      33
      3547
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3357
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      86
      2921
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2835
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2636
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2344
    Aihe