avastin raporttikatselijassa luki jotain
Sign of "JS:Illredir-B [ Trj]" has been found in "http://www.sisuwood.fi/\{gzip}" file
ton JS: sanan jälkeen oli niikuin roomalainen ykkönen ja tiukkaa pystyviivaa, niinkuin yhdysmerkki = väärinpäin. Mutta mitä tuo raportti teille sanoo.
Poistin kaikki välimuistit ja suljin ja aukaisin koneen uudelleen, nyt avast ei enää näytä tartuntoja selainsuojaukseen. Toivottavasti oli virheilmoitus???
onks tää mulla
4
426
Vastaukset
- joklu
Menin google cromella ja antoi tällaisen ilmoituksen.
Osoitteessa www.sisuwood.fi oleva sivusto sisältää osia sivustosta bankofamerica-com.sitesell-com.foxnews-com.sugaryhome-ru, joka näyttää pitävän yllä haittaohjelmia eli ohjelmia, jotka voivat vahingoittaa tietokonettasi tai toimia muuten ilman suostumustasi. Pelkkä käynti sivustossa, joka sisältää haittaohjelmia, voi tartuttaa tietokoneesi.- a-p-u-a
vielä koneella, miten sen löydän ja poistan, raporttikatselijassa oli päivämäärä, sen jälkeen luki system, ja sen jälkeen sovellusohjelma 1828, ja sen jälkeen tuo Sign of "JS:Illredir-B [ Trj]" has been found in "http://www.sisuwood.fi/\{gzip}" file.
Yritin katsella tuota system kansiota, mutta en mitään nähnyt. En ole hyvä näissä hommissa, pitäisikö viedä asiantuntijalle ??? - ----- ihmetys
a-p-u-a kirjoitti:
vielä koneella, miten sen löydän ja poistan, raporttikatselijassa oli päivämäärä, sen jälkeen luki system, ja sen jälkeen sovellusohjelma 1828, ja sen jälkeen tuo Sign of "JS:Illredir-B [ Trj]" has been found in "http://www.sisuwood.fi/\{gzip}" file.
Yritin katsella tuota system kansiota, mutta en mitään nähnyt. En ole hyvä näissä hommissa, pitäisikö viedä asiantuntijalle ???avastin pikatarkistuksella system ja system 32, ei löytynyt viruksia, voinko tehdä vielä muuta?
- jcuwu489u
----- ihmetys kirjoitti:
avastin pikatarkistuksella system ja system 32, ei löytynyt viruksia, voinko tehdä vielä muuta?
On se kone puhdas ainakin tuolta osin. Voi vielä tarkastaa koneen jollain online-skannerilla kuten Eset, F-Secure, Kaspersky jne. Tai sitten lataa ja asenna Malwarebytes' Anti-Malware, päivitä se ja aja täysi skannaus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k374896- 823476
- 302943
- 612915
- 72709
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t552270- 371752
- 181681
Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!
Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….91680- 161574