juhannus lasten kanssa

äitee2009

olisin kysellyt tietääkö kukaan hyvää juhannuksen viettopaikkaa? lähdössä olisi 3 perhettä joissa kaikissa pienet lapset. kovasti olisi halua vuokrata muutama mökki leirintäalueelta, jossa olisi lapsille ohjelmaa ym... ei kuitenkaan jumalatonta ryyppäämistä saisi olla ympärillä.

4

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karolus51

      Ellemme olisi juhannuksena menossa muualle menisimme Pyhälle, se lienee Lapissa paras paikka juuri lapsiperheille. Lähellä on myös Luosto kylpylöineen ja Kemijärvellä kaikki kaupungin palvelut, jos niitä sattuu tarvitsemaan. Meillä on ollut majoitus siellä ns. omasta takaa, mutta ainakin Koillistähden vuokramökit vaikuttavat upeilta, vilkaiskaapa malliksi. Pyhä on muutenkin paikka, jossa ei juopottelijoita ole näkynyt, joten niiltä saa kyllä olla rauhassa. Turistineuvonta voinee kertoa ohjelmapuolesta.

      • Talvipaikka

        uponnut jos Pyhä paras paikka Lapissa. Ei ole eikä tule koskaan olemaan ja en nyt ole ihan varma onko juhannusta parasta viettää lapissa lainkaan? Kyllä kai juhannukseen kuuluu jotain muuta kuin tunturi ja sekin mitätön. En myöskään paljon laittaisi Luoston kylpylään varaan sillä ei sitä kyllä siksi voi oikein nimittää. Se on takuu juttu ettei juhannuksena ole Pyhällä juoppoja sillä ei siellä ole muitakaan.


    • kantovesi vai ei

      esim. mökkejä paljon vuokrattavana. Ihan laidasta laitaa. Myös hintatasoa. Kannattaa ajoissa alkaa katsastella vapaita paikkoja..
      onnea etsintään.

    • juhannus tulet

      Milloinkas Tarja ja Pena menee Naantaliin? Elleivät vielä Juhannuksena niin siellähän olisi tilaa isommallekin porukalle, vuokraa se.
      Pihalla voi ihastella kauniita kukkia ja puita, on tenniskenttää ja venerantaa. Lähellä on Muumimaailma, meri, rantakokkoja, kylpylää ja kaikkea mitä Juhannuksena tarvitaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      110
      2311
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      31
      1882
    3. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      27
      1853
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      47
      1836
    5. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      100
      1798
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      57
      1122
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      110
      1026
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      873
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      53
      838
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      827
    Aihe