Onku kenelläkään tietoa missä voisi jutella muiden BED:iä sairastavien kanssa, lukea kuulumisia ja vinkkejä miten tän helvetin sais loppumaan???
Vastaukset 1
- aannii
Käy kattoon sivu www.oafinland.org
Siellä on muita ahmimishäiriöisiä ja heillä tapaamisia. Itse uskalsin mennä nyt syksyllä ekaa kertaa ja tuntu oikeesti NIIIN upeelta tavata ihania ihmisiä, jotka ymmärsi!! Ja jos noi jumalajutut ei kiinnosta, niin sillä ei oo mitään väliä, kunhan haluat parantua. Kokouksissa ei tarvi edes puhua, jos ei halua, voi vaan kuunnella. Siellä mikään ei oo pakko. Käy kokeileen, vaikka pelottais. Ite jänistin pari kertaa, olin ihan melkein menossa. Onneks kerran sitten uskalsin kun oli vaan niin lopun fiilis... Sen jälkeen oon kertonu asiasta monille muillekin, mikä on mulle ihan mieletön saavutus. Mutta ehkä siellä tottuu asiaan ja siitä puhuminen ei aiheuta sairasta itkukohtausta enää.
Tsemppiä sulle ja meille kaikille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l289986Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni57789- 62688
- 67681
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et39648- 56611
- 42541
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona33536- 48487
- 40485