Won't you be mine?

Minervä

Multa kysytään tätä perusturvakeskuksen lapuissa päivittäin. Onko oman käden oikeus enää tätä kattava, että saa tällaiseen kannibalismiin ryhtyä. Sitähän se pahimmillaan on, kukkahattutäti kyllästyy asemaansa, soittaa poliiisit ja sählää muiden elämänsä ja omansa. Tällainen on yhteiskuntamme myös sosiaalitoimiston ihmisiä koskevan Jokamiehen oikeuden kanssa.

3

429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sikermän Idiopää

      haluaa olla parisuhteessa, vapautta riistäen? Onko kysymys Sakari Topeliuksen sadusta, jossa kerrotaan Sampo Lappalaisesta, sudella ratsastaja. Onko poliisi sellainen, jonka ainut sanoma tällaisessa tapauksessa on: Poistuisitko mun elämästäni? Mikä tämä tällainen Blood on Blood-laitos on kuin oman käden oikeus.

      • Minervä

        se on ja siksi makuasia, jota ei saa kritisoida. Oman käden oikeus on mm. oikeesti taikakalu, koska näitä käsitellään joissakin Raamatun kirjeissä ihan SUORAAN Suomen kielellä ja näin myös Suomen Laissa. Eikä mikään oikeuta mihinkään Be my sacrifice, joka liittyy Pontius Pilatukseen.


      • Katumusta osoittaen
        Minervä kirjoitti:

        se on ja siksi makuasia, jota ei saa kritisoida. Oman käden oikeus on mm. oikeesti taikakalu, koska näitä käsitellään joissakin Raamatun kirjeissä ihan SUORAAN Suomen kielellä ja näin myös Suomen Laissa. Eikä mikään oikeuta mihinkään Be my sacrifice, joka liittyy Pontius Pilatukseen.

        sitten tossun alla olemiskäsitteeseen? Eli sellaiseen käsityöpersoonaan, joka loukkaa itseään ja muita puhekieli ja kirjakieli tuntemattomuudellaan. Ei jatkuvaa kirnuamista, on kansan sanoma tähän. Koko ihmiskunta hokee päivittäin avioliittoa, jota kirkko tällä hetkellä etusijalla sosiaalitoimistossa ajaa: Woiuld you be mine-käsitettä. Miksi keskeyttää ja kysyä tällaista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      86
      6023
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      325
      5201
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2658
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      51
      2605
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1842
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1669
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      111
      1531
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    9. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      120
      1420
    10. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    Aihe