Etsin bensa kulujen jakajaa/jia hki-katinkulta

Eli tarkoitus olisi lähteä hesasta ma 4.1 kohti katinkullan kylpylää, Lähtö aika ja paikka sovittavissa ja reitti valintakin on täysin sovittavissa.

Mikäli kiinnostusta löytyy ilmoittele tänne jonka jälkeen annan puhelin numeron.
5627
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Me olemme tyttöpari Jyväskylästä ja kyyti olisi kiva saada.
Olemme menossa Vuokattiin laskettelemaan ja ainahan sitä voisi kylpylässäkin käydä.
Kuinka suhun sa yhteyttä?

Äänestä
  • Kaikki mitä oli kirjoitettu poistettuihin viestin osiin on täysin totta miss libertystä,libbe vaan koettaa kaikin mahdollisin keinoin tunkeutua naisseuraan kun ei suosiolla niitä mistään saa kun käyttäytyy täysin sopimattomasti naistenkin seurassa.

    Äänestä

  • Miss liberty on näemmä alkanut ajaa taksia kun korvausta vastaan kyydittäviä etsii kylpyläreisulleen,seuraa saat etsiä reissullesi mutta yksityisautoilijaana ja ilman taksilupaa et saa maksua vastaan kyyditä ketään minnekään.Ajele vaan rahavarojesi puitteissa äläkä netissä kerjää ketään kylpylämatkojesi bensojen maksajaksi.

    Seuranhaku kuuluu muutenkin treffipalstalle.

    Äänestä

  • Ei kerjätä kirjoitti:

    Miss liberty on näemmä alkanut ajaa taksia kun korvausta vastaan kyydittäviä etsii kylpyläreisulleen,seuraa saat etsiä reissullesi mutta yksityisautoilijaana ja ilman taksilupaa et saa maksua vastaan kyyditä ketään minnekään.Ajele vaan rahavarojesi puitteissa äläkä netissä kerjää ketään kylpylämatkojesi bensojen maksajaksi.

    Seuranhaku kuuluu muutenkin treffipalstalle.

    Libbestä en tiedä, mutta tämä lauseesi "yksityisautoilijaana ja ilman taksilupaa et saa maksua vastaan kyyditä ketään minnekään" ei pidä paikkaansa:

    http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/08/kimppakyytien_suosio_kasvanut_929996.html

    "Myös lainsäädäntö on säästäjän puolella. Uusi taksiliikennelaki sallii nimittäin kimppakyydit, vaikka niistä maksettaisiinkin korvaus."

    http://www.jylkkari.fi/2009/11/mikaan-ei-arsyta-kuten-hyva-idea/

    "Kimppakyytien tapauksessa asia selvisi yksinkertaisella puhelinsoitolla: liikenne- ja viestintäministeriön tulkinta on, että kunhan kimppakyydin tarjoaminen ei ole ”ammattimaista” eli esimerkiksi aina aikataulun mukaan liikennöityä, bensarahan voi maksaa huoletta."

    Äänestä

Otsikossa koko asia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


miss liberty kirjoitti:

Eli tarkoitus olisi lähteä hesasta ma 4.1 kohti katinkullan kylpylää, Lähtö aika ja paikka sovittavissa ja reitti valintakin on täysin sovittavissa.

Mikäli kiinnostusta löytyy ilmoittele tänne jonka jälkeen annan puhelin numeron.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu