Polaris RMK 550

Onko kenelläkään kokemuksia ko kelkasta ? Meneekö umpihangessa ja miten on riittääkö tehoreservi ?
12948
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kevyellä kuormalla kiihtyy ja kulkee ihan kivasti. Kovalla mittarin mukaan yli 120 km/h. Umpisessakin menee, mutta tehot loppuu kyllä painavalla kuskilla paksussa suojalumessa (yli 60cm). Alkuperäinen vetokoukku on kyllä surkea, vetelin polttopuita metsästä, reilun kuution kuormat ja aika vankka reki, niin koukun runko taipui. Telaston takapään jousitus aika löysä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


khelekka kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemuksia ko kelkasta ? Meneekö umpihangessa ja miten on riittääkö tehoreservi ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu