Suomenlapinkoirallani on valkeat pyllykarvat ja nyt ripuli... mukavat raidat näkyvissä joka ulkoilureissun jälkeen... miten te puhdistatte takapuolikarvat tai oletteko lyhtentäneet niitä jotenkin tuosta pyllyn ympäriltä?? Jatkuva suihkutusko vain apuna??
Ripuli suomenlapinkoiralla - rusketusraidat pyllykarvoissa!
3
411
Vastaukset
- olli43
Ei karvojen lyhentely auta siihen.Oletko vaihtanut ruokamerkkiä tai annoitko liikaa jouluherkkuja koiralle.Minun koira kun ei ole oppinut ihmisten ruuille niin menee myös maha sekaisin samantien.
Koira paastolle ja osta Aptuksen Tehobak ja toimi ohjeiden mukaan.Ripuloivalle koiralle ei ruokaa muutamaan päivään ollenkaan ja sitten pikku hiljaa aloittaa sen ruuan jota normaalisti syö ja jättää kaikki ylimääräiset herkut pois. - hiu
... kun ei siinä muukaan taida auttaa. Itse en ainakaan menisi housuja leikkelemään. Ja eihän se ripuli jatkuvaa ole..? Pidä koira ravinnotta, kunnes maha rauhoittuu ja jos ripuli on kestänyt/kestää useita päiviä niin käytä ehdottomasti lääkärillä.
- Koivuli
Jos lappalaisellasi on ripuli, minulle on eläinlääkäri suositellut annettavaksi Canicuren tabletteja ohjeen mukaan ja koiralle ripulin ajaksi keitettyä riisiä ja siihen kermaviiliä sekoitettuna. Tehobactia kannattaa sekoittaa vielä riisin sekaan. Jatkat kuuria kunnes maha rauhoittuu ja sitten pikkuhiljaa normaaliruokaa. Meidän lappalaisilla menee maha sekaisin jos syövät jotain oudompaa ruokaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1296441Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie726328Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766225Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3474016Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532452Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62379Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311466- 131359
- 1901156
- 64980