Saariselkä Tunturihotellin meno?

Saariselällekö??

Kertokaahan te jotka itse olette viettäneet aikaa Tunturihotelilla ruskan, ensilumen ja keväthankien aikaan, minkälaista meno siellä iltaisin todella on? Onko se niin "villiä" kun annetaan ymmärtää (vai villimpää)?
Minkälaista porukkaa siellä yleensä käy? Olen ymmärtänyt että "valmiita" pariskuntia ei paljoakaan näy, vaan pariskunnat muotoutuu illan aikana. Onko Saariselällä muita illan viettopaikkoja, rauhallisempia?

2

2536

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ----

      Menon villiys on kyllä ihan itsestä kiinni. Tunturihotellissa on myös villiä menoa ja yhden yön seuraa sieltä löytyy kyllä jos vain haluaa. Mutta jos haluaa vain tanssia niin tanssittajia on ja se riittää. Ikähaitari on aika laaja mutta suurin osa porukasta on 45-60 vuotiaita. Tai siltä ne näytti minun silmissä.

      Saariselällä on myös Teerenpesä mutta siellä en ole koskaan käynyt. Aika suosittuja Teerenpesän naistentanssit kyllä ovat mutta paikan menosta ei mitään tietoa. Mutta jos alueelta haluaa villiä menoa niin sitä löytyy ja löytyy myös rauhallisempaa jos se on itselle sopivaa.

      • Anonyymi00002

        Teerenpesällä ti 24.3.26
        Ravintola Teerenpesä
        Leif Lindeman & Rosette
          Inari🔥
        Naistentanssit - Virileejä 🪺 😋


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1612
    2. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      84
      1095
    3. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      401
      1064
    4. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      68
      1005
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      179
      963
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      867
    7. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      64
      633
    8. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      60
      632
    9. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      171
      624
    10. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      618
    Aihe