Morjensta ! Tulossa kaupunkiin vuodenvaihteeseen , en tunne kovin hyvin kaupunkia , siksi kysynkin , että missä on parhaat paikat katsella ilotulitusta ?
Uuden vuoden ilotulitukset
Onkos tietoa ?
3370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei täällä ilotulituksia tehdä , jos haluat aktionia , mene torille . Siellä voit saada kuokkaan , jos et ole varovainen . Paikalla ei ole kuin kaksi tyytyväistä Hellsten ja Isosuo , saihan ne kuntaliitoksien myötä seetananmoisen palkankorotuksen . Samalla taisi kadota vuodenvaihteen ilotulitusrahat . Mutta pojat puhu torilla , että paikalla voivat olla myös melkein leipuri Hassinen ( heh heh ) ja kaverinsa Lintumäki . Pojat sanoi , että ne voivat ampua muutaman tähtisadetikun , jos tulee räkkylää pulloseuran tilille . Nämä kaksi ovat kuulemma vitutuksesta vihreinä , kun kaupunki ei ole vielä lähettänyt stipendiä kehnosti menevälle ( sekä taloudellisesti ja kiekkoilullisesti ) seuralle . Kylläpä menee Hämeenlinnalla huonosti , kun ei ole vielä irronnut kahta - kolmea milliä . Vinkkinä herroille , jatkakaa lomautuksia kolmella viikolla . Herrat voivat jättää lomautukset väliin , niidenhän on tärkeää näyttäytyä edustullisesti ja kovapalkkaisia on niin vähän ettei talous mene niiden takia kuralle .
minuakin kiinnostaisi tietää, minne kannattaa mennä katselemaan tulituksia? linnapuistoon vai anttilan kentälle, entä muualle?
Myllymäen kalliolle! tai linnalle. Myllymäen kalliolta näkee kaikki!