Inkoo ja Porkkala hyviä!

Inkoon vierasvenesatama tuli testattu viime kesänä ja on varsin mainio kaikkine palveluineen. Porkkalassa pienuudestaan huolimatta oli tunnelmaa ja erinomainen rantaravintola! Kannattaa kokeilla, sopivat kaikille.
Jos haluatte lisää tietoa ko. paikoista, sitä löytyy mm. tuolta;

http://bluebrook.wordpress.com/2009/12/30/inkoon-kirkonkyla-satamakokemuksia/
2956
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tässäpä löytyi suuri kirjailija ja merenkulkija. Odottelemme kaukomatkojen raportteja ensi kesänä. Kohteeksi voisin ehdottaa Elisaarta: "Ekoparatiisi Helsingin laitamilla".

Äänestä
  • Kiitos ideasta Yxskär, tuo Elisaari varmaan pitäisi kokeilla tuosta eko näkökulmasta kun tähän mennessä on tullut vain ajeltua ohi mennen tullen....

    Kaukomatkoista löytyy valitettavasti vain Aasiaa ja mm. Siperian läpi matkaaminen. Ei tarvitse odottaa, se on jo tuossa;

    http://bluebrook.wordpress.com/2009/11/25/viela-matkoista-trans-siberian-rail/

    Toki Nauvossa asuneena ja Saaristomerta ristiin rastiin kierrelleenä haluaisin kesksutelua uusista mestoista, paikoista jotka syystä tai toisesta ei oikein tunneta. Siitä kommentteja!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maritime1 kirjoitti:

Inkoon vierasvenesatama tuli testattu viime kesänä ja on varsin mainio kaikkine palveluineen. Porkkalassa pienuudestaan huolimatta oli tunnelmaa ja erinomainen rantaravintola! Kannattaa kokeilla, sopivat kaikille.
Jos haluatte lisää tietoa ko. paikoista, sitä löytyy mm. tuolta;

http://bluebrook.wordpress.com/2009/12/30/inkoon-kirkonkyla-satamakokemuksia/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu