Kysymys kuuluu siis että saako keliaatikko juoda suomi viinaa 32% mikä on valmistettu vehnästä, mutta eikö näin ole että viinat on niin monta kertaa tislattu että siitä on hävinnyt se aine niin vähäiseksi että pystyy juomaan sitä ja eikö lähes kaikki maustamattomat viinat ole valmistettu jollakin tapaa vehnästä? Onko kokemuksia/tietoa tästä asiasta?
Alkoholijuominen
kysyväinen
1587
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Joidenkin oluiden kohdalla on ongelmia, samoin kun viinojen, joiden pulloon on lisätty koristeeksi viljoja.