Honda Accord 2,2i CTDi Executive X Tourer BUSINESS , jossa navigaattori.
Miten ja missä voin päivittää navigaattorin`??
-tyttö
Navigaattorin päivitys
2
1401
Vastaukset
- Uusivuos alkaa
Ei halpa ratkaisu, itselläni on honda 07 cr-vee: mutta jos hankin päivityksen, niin on ostettava kartta dvd levy, jonka hinta on jotain 340 euroa. Eli aika kalliiksi tulee käyttää uusinta karttoja. Eiköhän vanhakin jos ei ole 2-3vuotta vanhempi, niin aika oikeassa tiedot vielä.
- CRV4EVER
Omassa 2006 mallin CR-V:ssä on kartat tietysti tuolta auton valmistuksen ajalta ja esim. Tampereen moottoritiet ovat muuttuneet sen verran, ettei enää voi seurata käskyä "turn left now...". Päivityslevyjä kaupataan myös eBayssä mutta ongelma on ilmeisesti siinä, että 2007 malliin ja siis uudempiin karttoihin tuli eri valmistajan navigaattiri eikä uudemmat levyt toimi vanhemmassa navigaattorissa.
Joillain foorumeilla on ohjeita, miten uudemman levyn saa ajettua vanhemaan navigaattoriin, mutta onnistuminen on ollut fifti-sixti ja osa on muutoksen jälkeen joutunut turvautumaan maahantuojan apuun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551196
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.901167Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171040- 17878
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45793Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne112768Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64722- 12707
- 38609
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72603