Näitä tulee lisää!

Se on ihan saletti
http://www.satakunnankansa.fi/cs/Satellite/Kotimaa/1194632946490/artikkeli/espoon ampumatragedian epailty tappoi itsensa.html

Missä vika?
2177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ministeri Holmlund: Ammuskelun taustat selvitettävä!Luki iltalehden lööpissä......


Kyllä pitäis olla jonkin sortin järki siinäkin ketä tänne otetaan ns.pakolaisiksi...Nuoria miehiä,ex sotilaita jne
Itsekkin tiedän paikkakunnalta monia ex sotilaita jotka täällä vaikuttavat..toki eivät häiriköineet mutta eikös vanhukset,lapset jne kuulu siihen ryhmään jotka "ehkä" hyväksytään..ei nuoria terveitä,sotilaita,jne he pärjäävät kyllä omillaan kotimaassaankin...niin se pitää meidänkin täällä pärjätä.!!!!!Eikä yhteiskunta elätä.......

Äänestä
  • Voi voi, kyllähän meidän pieni ja piskuinen Suomi ottaa vastaan kaikki, ketkä vaan tän maan keksii. Ja keksiihän ne, kun kuulevat kavereiltaan ,kuinka helppoa täällä on vedättää rahat niin, ettei päivääkään tarvii duunii tehä. Onhan meillä näitä päänsilittelijöitä, mukaanlukien ihan tuolla korkeimmassa virassa olevia.
    Tänne vaan kaikki prkl, kyllä täällä rahaa riittää teille mamuille. Ei tarvii muuta, kuin kylkee kääntää aamulla, kun Suomalaiset lähtevät säässä, kuin säässä teille euroja tienaamaan. Voitte ostella sitten vähän kiiltävämpää menopeliä allenne ja vähän siistimpii vaatteita.
    Tulette sitten vielä ruuhka-aikaan dösiin ja juniin kailottamaan täysillä. Taidatte olla kuuroja koko perkeleen jengi.
    Että veri kiehahtaa, kun näitä ajattelen. Menolippu helvettiin, ja silleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rep Sorsa... kirjoitti:

Se on ihan saletti
http://www.satakunnankansa.fi/cs/Satellite/Kotimaa/1194632946490/artikkeli/espoon ampumatragedian epailty tappoi itsensa.html

Missä vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu