Raskaustestistä..

Nyt olen hieman tyhmänä, mutta monennella viikolla testi varmasti paljastaa raskauden? Näkeekö sen jo toisella viikolla?
Kiitos paljon.
1358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Muistaakseni raskaustestipaketissakin sanottiin, että sinä päivänä kun kuukautisten pitäis alkaa, se näyttää onko raskaana vai ei. Itse pitäisin muutaman päivän vielä lisää, nimittäin ihan alkuraskaudessa sitä raskaushormoonia joka sen viivan tekee, on niin vähän, että voi olla ettei tule viivaa, tai sit tulee tosi himmeä viiva, ja sit pitää kuitenkin tehdä toinen testi. Mulle itselleni kävi nimittäin just noin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tumpelo kirjoitti:

Nyt olen hieman tyhmänä, mutta monennella viikolla testi varmasti paljastaa raskauden? Näkeekö sen jo toisella viikolla?
Kiitos paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu