Vähiten haukuttu?

Kohta eläkkeelle

Katselen ja luen mitä talopaketeista sanotaan ja aika negatiivisia ovat jutut :( Edessä on n 120m2 eläketalon osto, tai rakentaminen, ja mitä luen täällä ei paljoa rohkaise.
Kysymys teille jotka seuraatte alaa: Mitä talotehdasta tai pakettia haukutaan vähiten, tai ei ollenkaan? Minun budjetti on noin 100-120 000€ ja osaan tehdä aika paljon vaikken ala koko talon tekoon (rakensin 2kpl pieniä kesämökkejä alusta loppuun).
Olen valmis tinkimään mallista ja muista mukavuuksista jos saan varman ja hyvän katon pääni päälle!

3

564

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...kommentoida kauppamerkkejä, joten tähän rihmaan vain pari riviä "yleisellä tasolla":
      * valmistalo-ostajat marmattavat Suomi24:ssä vähemmän kuin omat voimansa yliarvioineet peruskettiostajat
      * näillä palstoilla isoille talomerkeille löytyy enemmä kritiikkiä kuin pienille - kun tekevät enemmän, niin sattuu enemmän

      Eli veikkaan, ettei tähänkään rihmaan kirjoitettujen juttujen perusteella kannata liian pitkälle meneviä johtopäätöksiä ryhtyä vetelemään - jos tahtoo oikeita johtopäätöksiä vetää.

    • Raksan reunalta

      Osta se, minkä sopivasti saat.
      Sulje korvat turhanpäiväiseltä räkytykseltä.
      Siinä se.

      • älä lue näitä

        Täsmälleen näin.
        Älä lue näitä palstoja. Nää on ihan silkkaa roskaa.
        Osta sellanen talo mikä hyvältä tuntuu ja muista terveen järjen käyttö.
        Siitä se lähtee.

        Ei täällä voi antaa suosituksia koska ne katsotaan talotehtaan mainoksiksi. Annapa täällä suositus niin tulee heti 100 pelleä selittämään että miksi juuri se talopaketti on maailman paskin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      84
      3402
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      25
      2014
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      194
      1924
    4. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      341
      1316
    5. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      84
      1279
    6. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      89
      1137
    7. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      82
      923
    8. Varoitus kyläläisille Suomussalmella

      Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo
      Suomussalmi
      12
      915
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      23
      845
    10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      61
      790
    Aihe