Nakkila on nii kamala paikka asua, mitään palveluja ei oo ja neki mitkä olis ni nekää ei toimi, kaikista kamalin ongelma on koiranpaska ja ne inhottavat ihmiset joilla joskus saattaa olla hauskaa...erittäin virkistävää luettavaa tämä palsta :) koirankakkaan sen verran otan kantaa et sitä ja muitten elukoiden jätöksiä on ollu maailmassa aina mut miksi se nyt haittaa? kuka käy sanomassa jäneksille et sit et meidän pihaan pakerra papanoitas? ja mahtaako tuo uskoa...ottaahan se ymmärrettävästi pattiin jos kävelytiellä liukastuu paskakasaan mut luulis ny yhteiskunnas muitaki probleemii olevan....iankaikkisen kamalaa ja hirveetä on jos joku uskaltaa elää omaa elämäänsä oman tahtonsa mukaisesti ja jumanskekka jos kehtaa siitä vielä nauttia! heh heh...kiitän kaikkia niitä jotka jaksavat vaivaa nähdä toisten tekemisistä; piristätte kummasti huonoja päiviä... taas huomasin ettei ne omat asiat taidakaan olla kaikkein hulluimmalla tolalla... :)))
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Nakkilassa ei ookkaan mitään eikä mittään . Ai niin onhan nakkilassa kateellisia ihmisä ja tosi paljon. kaikki tietää toisten asiat paremmin ku henkilö itte!!! Jee !! Muuten ne koiran paskat , muuten ei haittaisi mut miks tarvii antaa koiransa paskantaa pyörätielle/kävelytielle miksi ei käskeä koiran mennä ojaan????????????? et ne yököttää kun on kävelyllä niin 50metrin välein meinaa yrjö tulla kylään , kävele sit siin!!!!
pyöräteillä paskaa on, kun pulsujen oksennusta on nordean edessä harva se päivä. Ja sitten vielä joku iänkaikkisen vanha vitjatissimummu paskattaa koiransa mun portinviereen. Siinä sitä on kestämistä kerrakseen. Kyllä tää maaliman meno on menny kamalaks.
vitjapallien omistajan sussu?
väärempi veikkaus. Se on vitjatussu, meinaa nii se sussu, meinaa nii sen vitjapallin.