Tänään 4.1.2010 suruliputtavat S-kaupat. Mitä on Graanin rivistössä? Kaksi tyhjää lipputankoa ja niiden keskellä Suomen lippu puolitangossa. Entäpä loput kolme tankoa? Citymarketin iloiset punaiset liput hulmuavat riemuisasti. Olisiko kaupankäyntiä haitannut jos tangot olisivat olleet tyhjinä surun päivänä? Vaikka pelkästä mytötunnosta. Tyylikkyys puuttuu.
Graanin suruliputus
Hämmästynyt mikkelil
12940
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Koskettaa kaikkia.
mitä vittua se suruliputus edes kuuluu tännepäin? olisivat vain liputtaneet sellossa ja sillä siisti.
Olihan yksi uhreista sentään perusmikkeliläinen! Eikä muutenkaan tee Suomen kansalle pahaa harjoitella vähän empatiaa.
jäkäjäkäjäkäjäkä....
Myötätunto ei näytä kuuluvan monienkaan tunnevalikoimaan. Vain silloin sitä kaivataan kun se kohdistuu itseen. Kukin tiensä valitsee.
Rantakylässä ainakin mölysi hälyttimet, tai joku kokeilu koko hiljaisen hetken ajan.
Joka kuukauden ensimmäinen maanantai on hälyttimien kokeilu kello 12.00....
joka VITUN maanantai....ei ensimmäisenä maanantaina.
Sulla on ilmeisen väärä käsitys "hiljaisesta hetkestä". Terkoitushan lienee että jokainen voi itsekseen hiljentyä kunnioittamaan menehtyneiden muistoa. Ei hälyttimet osaa, eikä niiden tarvitsekaan osata hiljentyä. Ovat nääs tietokoneen ohjaamia
minulta menny jotain ohi ku en ole koskaan kuullut sitä hälytyskokeilua kun kuukauden ensimmäisenä maanantaina klo 12.
Ihanko oikeasti luulit että hälyttimiä ei testattasi tänä päivänä?
Ohoo, emme eläkkään rahan ja pahan maailmassa. Jaksamista kaikille ketkä joutuvat kärsimään Suomen hölmöstä ulkomaalais politiikasta. Kulttuurierot otettava paremmin huomioon ja sijoittelu mietittävä tarkkaan. Ei paljon samaa kansallisuutta samalle alueelle ei tule keskittymiä, ruotsissa suuria ongelmia ja vihersosialistien pidettävä näppinsä erossa koko maan politiikasta. Tuija Brax pitää ylinopeutta suurempana rikoksena kuin varastamista. Joten kukin saa päätellä omassa mielessään mihin tälläinen ajattelutapa lopulta johtaa.
Kuinka monta tarvitaan hiljentämään sellokvartetti??
- No yksi kosovon albaani..