kaksoset

kaksoset66

onko joku joka synnyttää kaksoset vuonna 2010. Miten saitte tietoon,että odotat kaksosia

2

486

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mamina

      sain tietää vasta rakenneultrassa vkolla 20!! siihen asti luultiin että yksi. ei näkynyt 11 vkon ultrassa, lääkäri ei huomannut tunnustellessaan, kaksia sydänääniä ei osattu etsiä kun yhdet löytyi.. mutta onneks vielä monta kuukautta totutella ajatukseen..

      • Tuplaonni

        Olen ollut täysin "oireeton" raskausaikani, ja mielessä ajatus ettei kohdusta löydykään mitään...Mutta, mutta np-ultrassa (rv11 3) lääkäri paukautti ensi sanoikseen: "Onneksi olkoon, odotatte kaksosia"! Laskettu aikani heinäkuun lopussa, ja kasoset erimunaiset. Kaksi päivää meni ajatukseen tottuttelemiseen, nyt olen aivan haltioissani. Olen itse ainut lapsi ja kaivannut itselleni sisaruksia...tavallaan olen kateellinen (hullu ajatus) pienilleni, että heillä nyt jo toisensa.

        Vauva-aika tulee varmasti olemaan rankkaa, mutta uskon että vanhemmiten helpottaa lapsien saman ikäisyys. Toisaalta olen miettinyt paljonko tilanne eroaa siitä, että lapset saadaan pienellä ikäerolla...en usko, että loppujen lopuksi paljoakaan. No nämä ovat esikoisemme, joten kokemuksia suuntaan eikä toiseen ei ole ja hyvä niin =).

        Onneksi mieheni on kova osallistumaan, joten yhteistyöllä koitetaan homma kotiin hoitaa. Itse asiassa "nitkahti" vielä enemmän kun kuuli kaksosista. Luolamies sisällä taisi herätä ja selvästi ylpeä "miehisyydestään"...en ole raaskinut vääntää rautalangasta, että minulta ne kaksi munasolua kerralla irtosi =).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      31
      2562
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2541
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2534
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      92
      1956
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      33
      1845
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      312
      1688
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1506
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1358
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1108
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      27
      1093
    Aihe