Ei se nyt niin ole että jos yksi tyhmä ihminen niinkun shkupolli menee tappamaan ihmisiä niin ei se sitä tarkoita että kaikki albaanit ole samanlaisia. Murhasihan myös suomalainen juha valjakkala 3 ruotsalaista 20 vuotta sitten mutta pitääkö nyt sitten tuon idiootin takia kaikkia suomalaisia leimata ??? EI.. Sama paskiainen oli myös ibrahim joka tappoi ihmisiä. Mutta ei siitä nyt kaikkia albaaneita tarvi leimata!
valjakkal = shkupolli
noname901
6342
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
... onkin odotanut koska joku ottaa tän idiootti Nikita Fugantainen (Nikita on vieläpä NAISEN nimi) puheeksi =))
Olen just tasan samaa mieltä. Jotkut selittää kuinka tommaiset Ibrahim -tyyppiset pitäis heittää kaikki pois, samaa pätee suomalaisiin Ruotsissa. Mutta sääli että joidenkin ajatusmaailma on niin hel...tin mustavalkoinen. Sellaisiahan meillä on just päättävissä asemissa!!!
Ja ihan varmuuden vuoksi, en tunne yhtään ulkomaalaista ihmistä kuin työasioissa, en ole rasisti, enkä tuomitse ketään ennen kuin itse TUNNEN!!!
ajattelepas 2:n äiti jos haukkumasi henkilö ("idiootti Nikita Fugantaine") lukee ton kirjoittamasi ja haastaa sut oikeuteen
kunnianloukkauksesta ja vaatii sulta korvauksia, saat vielä päälle sakot ja valtio vie vielä tietokoneen
rikoksentekovälineenä, kyllä saattaa "Nikita,jolla on naisen nimi" nauraa räkättää.ä
Ja minä myös.
ja näille kakaroita tekeviä suominarttuja. Yleissivistystä ei vain näillä monikultturisteilla riitä edes siihen tietoon että Nikita on MIEHEN nimi. Vai oliko Neuvostoliiton presidentti NIKITA Hrutsev (mukamas) NAINEN erään imatralaisen kirkkoherran tapaan--? (LOL)
Suomalaisia tokii sopiikin sitten tuomita oikein urakalla ja leimata vaikka miksi, vaikka itellä makais mölyapina haaroissa.
kaikki, jotka tappaa, on idiootteja, nimestä huolimatta. Jotkut niistä kehtaa vielä vaatia korvauksia valtiolta. Sitä saa mitä tilaa, sorry vaan puolustajat. Tyhmyydestä saa kärsiä ja aivan oikein. Olis saanu istua linnassa lopun ikäänsä, kuten Ibrakin, jos olis eloon jääny. Ihmisen henki on arvokkaampi kuin tuomiot mitä tuollaisista rikoksista saa.
totta puhut olen samaa mieltä kanssasi, Ibrahim oli vaan mielipuoli mielestäni siitä ei saa leimata nyt meitä kaikkia albaaneita. Kuka tahansa olisi tehnyt tuollaista, sattuihan tässä kahden vuoden sisällä 2 koulusurma. eli kuka tahansa voi tehdä sellaista. En nyt puolusta ibrahimia vaan päinvastoin. Mutta yritä'n sanoa että ei kaikki ole samanlaisia. Eihän ruotsalaisetkaan syyttäneet kaikkia suomalaisia Juha Valjakkalan surmista. Voimia uhrien perheille ja koko Suomen kansalle. Olemme yhtä järkyttyneitä kun tekin ja pyydämme kovasti anteeksi ibrahimin tekoja!!!
Sielläkin ammutaan viattomia, ihan muuten vaan ohimennen, eikä kukaan välitä?