Millä ohjelmalla saan

mp3 tiedoston muutettua WAW 8kHz tiedostoksi. Ilmaisohjelma pitää olla ja käytössä Windows XP. Ja ei vittuiluja kiitos.
493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • ExxonMaxxon mut mikä sieltä wav jutust pitää valita???

    Äänestä

  • mietopumba kirjoitti:

    ExxonMaxxon mut mikä sieltä wav jutust pitää valita???

    Avaat sen tiedoston, otat Effects -valikosta Resample ja sitten laitat ton 8000hz jos sen haluat, sitten Save As, vaihat MP3-tiedostomuodon kohdalla WAV ja tallennat, otat sen signed ja mono tai stereo sen mukaan kumman haluat, samaten bitit, 16-bit on se mitä CD:t käyttää mutta en tiedä mihin tarkoitukseen tuo ääni menisi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mietopumba kirjoitti:

mp3 tiedoston muutettua WAW 8kHz tiedostoksi. Ilmaisohjelma pitää olla ja käytössä Windows XP. Ja ei vittuiluja kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu