mites tuo osakkeiden ostaminen kun olen nordea pankin asiakas, siis saako jostain huomattavasti halvemmilla kuluilla vai meneekö vain aikaa hukkaan muutaman pennosen takia jos rupean jostain muualta ostelemaan
osakkeiden ostaminen
kimi138
3523
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nordnet on paljon halvempi, etenkin minisalkku (4e/kauppa).
http://www.nordnet.fi
Muualta saa halvemmalla, mutta tosiaan muutaman kaupan takia ei kannata. Tulee huono tuntipalkka ja Nordean konttorissa on helpompi kuin ulkomailla käydä haukkumassa, jos palvelut eivät toimi. Asia muuttuu, jos teet enemmälti kauppaa.
Jos ostat kerran tai pari erää, ja sitten pidät, niin eipä paljon väliä. Jos meinaat enemmän harrastaa ja aktiivisemmin kauppaa tehdä, niin sitten esim tuo Nrdnet on edullisempi, ja lisäksi pelkästä säilytyksestäkään ei tule kuluja, niinkuin Nordealla.
Nordnetilla on (ainakin jo vuoden ajan) ollut tarjous, jossa ensimmäiset 3kk teet kauppaa 2,99 euroa per toimeksianto.