paljonhan:?

paljonhan mahtaisi saada tollaisesta m/28 suojeluskunnan kivääristä.? on hyvä kuntonen ja toimii mutta tukki ei ole vakio lyhennetty.......leimat on ja kaikki eli varmasti on suojeluskunnan
4712
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

200-400€

Äänestä

metsästyskivääriksi muokatuista sotilasaseissa ei hinnat valitettavasti kovin isoja ole. johtuu siitä, että tällaisia kiväärejä on Suomen aseliikkeet ja vanhempien metsästäjien asekaapit pullollaan; eikä niillä ole juurikaan keräilyarvoa minkäänlaista.
aseesi piipun kunto ratkaisee melko paljon tuossa hinta asiassa. jos piipussa on vähän syöpymää tai kulumaa, pyörii hinta jossain 100-200 euron kieppeissä. jos piippu on siisti eikä siinä juuri käytön jälkiä näy, voi hinta kivuta jopa 300 euroon.

Äänestä

Luvattomasta

Äänestä

Luvat on kiväärissä mitä sää höpötät?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fdgzs kirjoitti:

paljonhan mahtaisi saada tollaisesta m/28 suojeluskunnan kivääristä.? on hyvä kuntonen ja toimii mutta tukki ei ole vakio lyhennetty.......leimat on ja kaikki eli varmasti on suojeluskunnan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu