Kupittaan siirtolapuutarha

interested

Kupittaalla taitaa olla aika pieniä mökkejä ja palstoja. Missähän hintaluokissa ne pyörii? Mahtaisko joku tietää?

8

2991

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luomu Peruna

      Etsittekö siirtolapuutarhamökkiä Turusta Kupittaalta?

      • Kyösti3

        Sieltäpä hyvinkin minkä hintaisia korjauskuntoiset mökit esim. on?


      • perunanpurija
        Kyösti3 kirjoitti:

        Sieltäpä hyvinkin minkä hintaisia korjauskuntoiset mökit esim. on?

        Pari vuotta sitten välitysfirman kautta oli mökki myynnissä, hintapyyntö 12 000. Kävimme katsomassa ja juttelimme samalla naapurimökin omistajan kanssa, hänen mielestään hintapyyntö on aivan mahdoton ja 5000 olisi sopiva hinta. Eilen paikallisuutisissa mainittiin että kaupunki olisi lunastanut ne mökit, jotka ovat Uudenmaantien varressa, en tiedä kuulinko oikein. Mutta se selittäisi kyseisen rivin mökkien surkean kunnon. Eli entistä vähemmän olisi alueella mökkejä saatavilla. Peltolassa hinnat lienevät yli 30 000 ja Illoisissa yli 40 000.


      • ei.viherpeukalo
        Kyösti3 kirjoitti:

        Sieltäpä hyvinkin minkä hintaisia korjauskuntoiset mökit esim. on?

        Tänäkesänä sieltä on myyty 3x mökki hinta a' 10t< kpl ja pyynnöt ovat olleet 10-45t € tällä hetkellä minun tietojen mukaan odotetaan kaupungin päätöstä saako mökit uusia ja vähän nykyaikaistaa ts. hieman suuremmaksi, lämpöeristys..jne. jolloin uskon että jollakin 5t€ tarjouksena saa vain naurut. Ps. en itsekään möisi mökkiäni siltä halvemmalla kuin olen siitä maksanut, vähintään sama pitää saada.


    • Puutarhuri1935

      N. 20000-25000€

    • Hinnat ovat

      kupittaallakin kohonneet ja minkäänlaista mökkiä ei saa alle kahdenkymmentuhannen euroa!

    • 5+16

      Hienoa. Kasa mätää lautaa ja vuokra tontti jossa muutama kuihtunut marjapensas ja jokunen omenapuu. Siinähän on hinta kohdallaan.:):):)

    • puutarhuri4

      Onko kellään tietoa onko mökkejä velä myytävänä ja minkähintaisia ovat?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      165
      10511
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      75
      10019
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      107
      6992
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      227
      5478
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      175
      5149
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      178
      4336
    7. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      87
      2872
    8. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2786
    9. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      103
      2741
    10. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      166
      2611
    Aihe