Ei tarvitse ihmetellä, jos en vastaa aina kaikkiin kirjoituksiin - enhän jaksa usein kirjoittaakaan.
Aamusivut ovat ainoat, jotka säntillisesti luon; muutoin olen ollut jo pidempään tosi huonossa kunnossa ja jättänyt kaikki energiaa vievät väittelytkin sikseen.
Homehelvetin lisäksi elämässä on ollut paljon muitakin vastoinkäymisiä, ja voimani ovat yksinkertaisesti loppu.
Elänkin tätä nykyä kuin "säästöliekillä" ja yritän tehdä vain kaikkein tärkeimmän enkä aina jaksa sitäkään. Joka asiaan pitää kerätä voimia erikseen, sitä se on jo pitkän aikaa ollut.
*
Lueskelen kyllä palstaa, sillä se on kevyempää kuin kirjoittaminen.
Ihmettelykään ei vie niin paljon energiaa kuin kirjoittaminen... Ihmettelin esimerkiksi sitä, kun jossain viestiketjussa kehotetaan pommittamaan kansanedustajia.
Ihmettelin sitä, että millä voimilla niitä kansanedustajia pommitetaan?
- Luultavasti en ole ainoa tämän palstan kirjoittajista, jotka ovat huonossa hapessa ja jotka eivät jaksa henkitoreissaan mitään ylimääräistä, selviytyä ainoastaan päivästä päivään.
Tämä palsta on puoleksi kuolleiden, sairastuneitten ihmisten palsta, ja terveiden ihmisten tehtävänä olisi näistä asioista rummuttaminen.
Heillä se voima on, ei meillä...
Tiedoksi :(
0
147
Luetuimmat keskustelut
- 741175
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan78929Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti424898Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli78890- 64788
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.52773- 67747
Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk10738Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik35672Mersumies201
Oli tänään hyrskällä melekoosen tehokas 124 liikenteessä. Ei paljon vastamäki haitannu....16570
