Voisko joku "paikallinen" kertoo onko kyseinen ravintola vielä olemassa,poikkesin siellä kesällä -08,ja paikka oli tosi mukava.Tirrin palvelu oli ihan ykkös luokkaa,kiitos siitä paikan omistajalle,kauniille blondille joka oli hirmu ystävällinen ja iloinen,siis yksi asiakas kertoi että hän omistaa paikan,joten terveiset hänelle.Ensi kesänä taas suunnitteilla itä-suomen reissu ja poikkeeminen Tirriin.
Tirri-pub,vieläkö Outokummussa?
11
1596
Vastaukset
- kake
ei ole enään olemassa sen paikalla on Metsähovi ja uudet omistajat.
- m
Tirri pubi toimii nykyään polvijärvella Ravintola Huvilouhoksen nimellä...sama omistaja pyörittää sitä kuin tirrii
- Palmu27
Onkohan samat kaunottaret vielä siellä kylillä kun n10-v sitten pyörin siellä tatatöissä
- jerzy_bottom
Palmu27 kirjoitti:
Onkohan samat kaunottaret vielä siellä kylillä kun n10-v sitten pyörin siellä tatatöissä
Vai kaunottaret :)) Takuulla eivät ole enää 10 vuoden jälkeen kaunottaria vaan siiderin turvottamia mörköjä.... tänne vaan taas "tatatöihin".
- Miesten-mies
Tirri pub nykyinen omistaja vaihdoksen jälkeen Metsähovi.
Hyvä ruokapaikka päivisin sekä hieno menomesta iltaisin jota voi suositella lämpimästi kaikille..- jerzy_bottom
"hieno menomesta"..???
Et sitten ole monessa paikassa käynyt :)) - K.Keikkamies
Riittävä menomesta meille Okulaisille, tunnelma tärkeä kaikille. Parempia paikkoja on tullut katseltua jo työnkin puolesta ympäri suomen.
Keikkamiehenä oppii arvostamaan mutkattomuutta ja tunnelmaa vapaa-ajallaan.
Miesten Miehestä en tiedä on ilmeisesti paikkakunnan tavoitelluin eläkkeellä oleva poikamies. - Anonyymi
K.Keikkamies kirjoitti:
Riittävä menomesta meille Okulaisille, tunnelma tärkeä kaikille. Parempia paikkoja on tullut katseltua jo työnkin puolesta ympäri suomen.
Keikkamiehenä oppii arvostamaan mutkattomuutta ja tunnelmaa vapaa-ajallaan.
Miesten Miehestä en tiedä on ilmeisesti paikkakunnan tavoitelluin eläkkeellä oleva poikamies.Miesten Miehestä en tiedä on ilmeisesti paikkakunnan tavoitelluin eläkkeellä oleva poikamies.
Taitaa elää kuin poikamies. onko yksi omistajista?
- Eikkamies
Todella hyvä paikka on Metsähovi minustakin.
Ei se tietenkään kaikille sovi. - Anonyymi
Tirri pubin portsarit oli aivan perseestä aikoinaan.
- Anonyymi
Ei ole enää sillä nimellä. Ei taida olla porukkaa nykyisin paikallisessa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2373580- 623268
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I792767Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk392601Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve942266Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro281963Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä911961Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva411854Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1011763Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691093