Mikä siinä on syynä? Mitä pahaa minä teille olen tehnyt sillä että minä elän ja olen ihminen.. Minulla on samanlainen oikeus elää ja olla ihminen kuin kenellä tahansa muullakin.
Kenelläkään ei oo oikeus minua loukata.. eikä vainota..
Minä rakastan hyvin monia ihmisiä.. mutta en tykkää siitä.. että minua jatkuvasti vainotaan täällä chattipalstoilla.. kirjoituksiani herjataan ym. Minä en yksinkertaisesti siitä pidä.
Jos teillä on mulle jotain henkilokohtaista.. pyydän että otatte minuun henkilökohtaisesti yhteyttä vaikka puhelimitse.. Mutta ei tämän chattipalstan kautta.
Miksi jatkuvasti syytetään yhtä ja samaa ihmistä
9
296
Vastaukset
On niitä muitakin, joita on loukattu, jopa vainottukin.
Täällä joku yrittää näyttää suuruutensa, ja omassa mielessä onnistuukin. Muiden silmissä näyttää pienuutensa.- Enkeli-trio
Ihan kummallissii viestei olem määki saanu :(
siis syksyl, en enää.Auttiks se sit, ku poistusin takavasemmal
piäneks aikaa.Men ja tiärä.Siivet vaa kasvaa vastatuules.
Se tarttis muistaa.
Emmää ol ainaska kettää kiusannu,no, joo, leikilläni ehkä
joskus kiusist :)
Emmää kyl ol huamannu aloittajaaka kiusattavan ? Enkeli-trio kirjoitti:
Ihan kummallissii viestei olem määki saanu :(
siis syksyl, en enää.Auttiks se sit, ku poistusin takavasemmal
piäneks aikaa.Men ja tiärä.Siivet vaa kasvaa vastatuules.
Se tarttis muistaa.
Emmää ol ainaska kettää kiusannu,no, joo, leikilläni ehkä
joskus kiusist :)
Emmää kyl ol huamannu aloittajaaka kiusattavan ?Tänikäiset kyselee ventovierailta, tuletko ystäväksi, mikä ystävä se sellainen on. En voi ymmärtää sitä.
On täällä väliin ihan mukavaakin, välillä pitkiä ketjuja pelkkää naljailua.
Se vaan on, että monenlaisia ihmisiä on, ja täällä niitä pimeimpiä puolia on niin helppo toteuttaa.
- Harhaluulohärö
henkeä. !) Oletkos varma ettet kärsi harhaluuloisuushäiriöstä? 2) Miten sinua on kiusattu kun ei sinua ole edes näkynyt tääll aikoihin? 3) Onko tämä provo? 4) Outoa että pyydät soittamaan sinulle puhelimeen kun kukaan ei edes tiedä oikeaa nimeäsi tai puhelinnumeroasi. Laita numeros näytille niin joku voi soittaakin mutta epäilen vahvasti että ketään täällä kiinnostaa. Olet niin reppana ette edeskuvaasi ole laittanut galleriasivullesi.
Mutta jos ihminen haluaa ventovierailta puheluja niin silloin kannattaa laittaa numero näytille. Vaikka tuntuu että kerjäät jotain hankaluuksia ihan tahallasi. Taitaa aikasi tulla pitkäksi ja haluaisit jotain hämäriä puhelinsoittoja että voisit alkaa ilmoittelemaan viranomaislle häirikköpuheluista jne. Ja sehän olis jännää ja antais sulle touhua, eiks vaan?;DDD- ...
Standardikamaa ajoittain. Elo ei aina oo oikeesti kaikilla aina helppoo.
=DW= rakkaus on ainoa tie jonka avulla maailmasta lama saadaan pois.. se ei lähde ennen. Tuostakin yhdestä viestistä näkee sen, kun se kysyy että onko aika pitkä..... Ehkä on ehkä ei, jos ei olis pakkasta.. olisin mennyt ties minne.. eihän nämä asiat mun vika olekkaan.. vaan muiden ihmisten.... Jotka näe asioiden todellisia taustoja vaan uskovat vain sitä mitä kuulevat.. Kun näkee asiat niin kuin ne on.. se on paljon parempi kun se, että uskoo jonkun puheita jotka ei voi edes pitää paikkaansa.. Miksi pyysin soittamaan.. oikea ihminen kyllä löytää mun yhteystiedot ja voi soittaa.. jos haluaa.. Tuokin vanha asia. josta monet täällä viittaa.. se kuuden kohta seitsemän vuoden takainen asia.. Miten me voitas sen firmaa pyörittää... kun sillä ei sitäenää edes ole.. siis ei mitenkään.. Jos mä kerroin sille että se on hyvä isä.. ja se alkoi vaimonsa tekeen lapsia.. ja muut seuras peräss'ä,.. niin eikait sekään oo mun vika..mikä pakko oli isäksi ruveta siltikään.. Ja mikä pakko oli firma lopettaa.. olis hakenut työllistämistukia valtiolta... eipä hakenut vaan ajoi yrityksen konkurssiin.. Tiedän nuo asiat.. turha minua syyttää sen itsensä tekemisistä.. Tässä täm'ä julkinen tiedote asialle. Mua on ihan turha syyttää kaikkien maailman ihmisten tekoista.. Nuo ihmiset vastaa itse omista tekemisistään,kuten tekemisten tekemättä jättä'misestäkin... se on vain näin.. ja tulee olemaan.. jos tuolla joku haukkuu.. se on hänen omavikansa ei minun vaan hänen itsensä vika.. ja siitä mun ei tarvitse ottaa paineita. Rakasta ja rakasta itseäsi ja läheisiäsi sekä kanssa ihmisiä.. mutta elä hyvä ihminen hauku toista ihmistä omilla teoillasi.. vaan mieti ja pyydä anteeksi..
- No niin
pirre-tyttö kirjoitti:
rakkaus on ainoa tie jonka avulla maailmasta lama saadaan pois.. se ei lähde ennen. Tuostakin yhdestä viestistä näkee sen, kun se kysyy että onko aika pitkä..... Ehkä on ehkä ei, jos ei olis pakkasta.. olisin mennyt ties minne.. eihän nämä asiat mun vika olekkaan.. vaan muiden ihmisten.... Jotka näe asioiden todellisia taustoja vaan uskovat vain sitä mitä kuulevat.. Kun näkee asiat niin kuin ne on.. se on paljon parempi kun se, että uskoo jonkun puheita jotka ei voi edes pitää paikkaansa.. Miksi pyysin soittamaan.. oikea ihminen kyllä löytää mun yhteystiedot ja voi soittaa.. jos haluaa.. Tuokin vanha asia. josta monet täällä viittaa.. se kuuden kohta seitsemän vuoden takainen asia.. Miten me voitas sen firmaa pyörittää... kun sillä ei sitäenää edes ole.. siis ei mitenkään.. Jos mä kerroin sille että se on hyvä isä.. ja se alkoi vaimonsa tekeen lapsia.. ja muut seuras peräss'ä,.. niin eikait sekään oo mun vika..mikä pakko oli isäksi ruveta siltikään.. Ja mikä pakko oli firma lopettaa.. olis hakenut työllistämistukia valtiolta... eipä hakenut vaan ajoi yrityksen konkurssiin.. Tiedän nuo asiat.. turha minua syyttää sen itsensä tekemisistä.. Tässä täm'ä julkinen tiedote asialle. Mua on ihan turha syyttää kaikkien maailman ihmisten tekoista.. Nuo ihmiset vastaa itse omista tekemisistään,kuten tekemisten tekemättä jättä'misestäkin... se on vain näin.. ja tulee olemaan.. jos tuolla joku haukkuu.. se on hänen omavikansa ei minun vaan hänen itsensä vika.. ja siitä mun ei tarvitse ottaa paineita. Rakasta ja rakasta itseäsi ja läheisiäsi sekä kanssa ihmisiä.. mutta elä hyvä ihminen hauku toista ihmistä omilla teoillasi.. vaan mieti ja pyydä anteeksi..
eyyä täällä on nuo paikkakuntakohtaiset sivustot. Siellä varmaan olisi oman paikkakuntasi ihmisiä ja joku heistä ehkä kiinnostuu kutsustasi, kun tietää sinun odottavan. Täällä olevat olemme sinulle täysin vieraita.
- Rotsi
Juhani Tamminen sanoi kerran, että elämä ja peli ei ole aina oikeuden mukaista. Voiko tuon paremmin sanoa?! Janne Ahonen taas sanoo, että mikä ei tapa niin se vahvistaa! Mitäpä noihin lisäämään.
- 20+5
tällä hetkellä 37663 käyttäjää, he kaikkiko syyttävät Pirre-tyttöä?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2712300En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831011Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n55979- 108970
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi81921- 44861
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa21838Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67736- 33687
Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä299684