Ahh että on taas hienoa ajaa premium quattrolla! Ihmetyttää tosiaan että kuka ostaa Suomen talveen esim. takavetoisen. Pääkaupunkiseudun kolmella pääväylällä oli useita autoja ojassa ja näytti 80% olevan Bemareita. Eikös Bemariinkin saa nelivedon? No liikennevaloissa tilanne on toivoton, jatkuvasti saa painaa jarua ettei aja jonkun etu/takavetoisen urpon perään. Kaikille nelivedot niin ruuhkaliikennekin sujuu, eikä sutivien perässä tarvi tuskailla.
ps. Ja turha viisastella että että Etelä-Suomesa pärjää vajaavetoisella ja kitkoilla, nyt näitä kelejä on jatkunut 1,5 kuukautta ja lisää lunta tulee.
ps. Ja turha viisastella että että Etelä-Suomesa pärjää vajaavetoisella ja kitkoilla, nyt näitä kelejä on jatkunut 1,5 kuukautta ja lisää lunta tulee.
Vastaukset 10
Vanhimmat
http://www.youtube.com/watch?v=lJfQOqSI9qc
http://www.youtube.com/watch?v=Ye9_Hoe-nHQ&feature=related
pojalta tuossa operaatiossa. Syylärien kiinnikkeet ainakin. Konehuone sitäpaitsi lunta täynnä joten hyvin alkanut matka ei kovin kauas tule muutenkaan kantamaan.
http://www.youtube.com/watch?v=EyKstZ6a5ag
muilla ei ole mitään jakoa.
Sana torsen kertoo kaiken, lähtee kun mummo paskalle kerran rykäsee ja sit mennää.
Miten se olikin mukavaa liikkua tuolla liikenteessä ku nuita Audipellejä ei ollut!-Nyt kun kelit lauhtu
niin taas noustaan puskista!EI KAI PREMIUN AUTO OLE SELLAINEN ETTÄ RUIKKII ÖLJYT PELLOLLE JA ON KYLMÄ?-EIHÄN?
Ei.Niin etpä sinä tule sitä koskaan tietämäänkään ,jos et käy naapurista kyselemässä.
Mitenkä tuo pysähtyminen onnistuu paremmin 4vedolla?Vajaa vetoisella on kokemuksella selvinnyt 20 vuotta hyvin pääkaupunkiseudun kolmella pääväylällä.
sai yhtenään olla painamassa jarrua kun noi premium audit oli hinureiden vetäminä tientukkoina. Te etelässä ette pärjää millään vedoilla, sentti lunta ja 150 kolaria..
...