Kevyt yms:set light:it lihottaa ei kannata ottaa.Nimittäin en ole niitä laihojen paljon ostavan.
Nuo
hoikka ja nätti olen
4404
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tiedätkö tarkalleen mikä niissä light juomissa lihottaa??? itse juomissa ei ole mitään toisaalta mikä lihottaisi, mutta tiedätkös enemmän asiasta??
http://www.iltalehti.fi/laihdutus/2009090310183085_lh.shtml
Tosin veikkaan että on siltikin paljon parempi jos päivässä on pakko saada jotain makeaa niin juoda kaks lasia "laittikolaa" kuin kaks lasia sokeroitua kolaa.
Monet lighttuotteet ovat pitkälle jalostettuja. Ja jos päättää syödä pussillisen sipsejä niin se nyt on ihan sama onko ne light vai ei, lihottavia ovat kuitenkin. Maalaisjärkeä vaan käyttää niin hyvin pärjää.
light coca cola sisältää 0,4 kcal / 100 ml. että mikä siinä lihottaa? Ei mikään! Mutta hampaat se tuhoaa, eikä muutenkaan ole terveellistä paljon nautittuna.
Onkohan siinä sekoittunut syy ja seuraus?
Laihat eivät tarvitse ostaa lightejä, lihavat niitä ostavat laihtuakseen.