Moikka!
Olen ehkäpä maailman suloisimman Whippet pojun omistaja ja nyt olisi etsinnöissä pojulle seuralainen. Syvässä harkinnassa olisi adoptoida Espanjasta Galgo, ja tiedän että löytyy niitä kaltoin kohdeltuja eläimiä täältä koti Suomestakin mutta jokin vain näiden Galgojen kohtalossa kolahti. Ja tietysti kun olisivat molemmat vinttikoiria niin saisi tuo meidän pojukin vihdoin viimein vertaisensa juoksutoverin:)
Kaipaisinkin nyt kokemuksia adoptoinneista ulkomailta, luotettavista järjestöistä, sekä siitä tottakai että miten kaikki sujui, oliko adoptoitu koira terve jne..?
Olen aika varma päätöksestäni mutta pakko myöntää että vielä vähän jännittää, varsinkin kun perheessä on jo yksi terve poju..
Kokemuksia koira adoptioista ulkomailta?????
2
512
Vastaukset 2
- galgotin
http://www.espanjankoirat.com/keskustelu_info.html
ek:n foorumilla on paljon galgojen omistajia, kuulumisia, kuvia koirista jne. - galgo ja ratonero
Me adoptoimme Espanjan koirat ry;stä maailman ihanimman galgon ja Espanjan katukoirista hauskan ratoneron. Molemmat alusta alkaen n.2v ja täysin terveitä ja hellyyttä kaipaavia koiria. Oppivat viikossa sisäsiisteiksi ja kummallakaan ei eroahdistusta.Meillä on myös suomal kääpiöpinseri ja chihuahua ja koko lauma kulkee hyvin hihnassa esim pyöräillessäkin ja espanjattaret nukkuvat joka yö sylikkäin. Kaikki narttuja, ovat olleet meillä n. 2-3v ja kaikki sujunut pelkästään hyvin! SUOSITTELEN LÄMPIMÄSTI ADOPTOIMAAN ESPANJASTA KOIRIA!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.383914- 102875
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei201718- 80680
- 70649
- 50635
- 66634
- 36620
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 43581