Mulla katkeilee vähänväliä netti, hyvä kun just pystyn etusivulle menemään ja selaimen asetukset muuttuneet googlesta johonkin toiseen Live Searching hakuun ja toimii todella hitaasti. Muuri on päällä ja avast rullaa kyllä. Pystyykö jotenkin ylipäänsä näkemään jostain että nyt koneella on kaksi käyttäjää ja mitä ohjelmaa suosittelisitte hakkerin poistamiseksi/torjumiseksi? Niin ja tuo missä lukee sivun osoite http:tyyliin niin tekstit harmaana, ainoastaan suomi.24 lukee mustana linkissä.
APUA koneko kaapattu?!?
onkohan vaai?
10224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kännykällä ei ole paras vaihtoehto.
Kyllä tuo Windows on helppo ja huoleton!
Ei muuta kuin Windowsin uudelleen asennus, ei siinä muu auta sillä turvaohjelmistot eivät tunnista kuin noin 60% viruksista ja haittiksista. Kannattaa miettiä muuta käyttöjärjestelmää jos yhtään turvallisuus ja käytön huolettomuus kiinnostaa.
"Uudelleen asennus" on pöllöjen hommaa. Ei normaali ihminen jaksa säätää noiden jakeluiden kanssa.
suoritti räväkän iskun aloittelijoiden palstalle.
ei tuo teksti kyllä pentin aivopieruista juuri poikkea, vähemmän totuudenvastaista lässytystä tosin...
Lataa Firefox. Microsoft ei tunge siihen omia aloitussivujaan. Koneellasi ei ole hakkeria, vaan olet turhautuneena klikkaillut "Seuraava" -nappeja uuden Internet Explorerin kysellessä asetuksia. Tai sitten on muuten vaan asetukset kadonnu jonnekin ja Microsoft on päättänyt että otat nyt niiden asetukset käyttöön. Tai kyseessä voi olla joku Internet Explorer plug-in, jonka olet epähuomiossa asentanut tai joka on tullut kysymättä toisen ohjelman kylkiäisenä.
http://www.mozilla-europe.org/fi/firefox/
Ongelma voi muuten johtuakin tuosta plug-in ongelmasta. Voitko kertoa siitä enemmän?
Kiitos.
Mikään hakkeri ole, vaan haittaohjelma.
Nimittäin tuo mustana ja harmaana. Jos tarkoitat että keskustelu
paskana