Koska olemme saaneet useita pyyntöjä Oshana Energy Work - opetuksen järjestämiseksi Helsingissä, on Petri tarjoutunut opettamaan tiistai-iltaisin. Tämä opetus järjestetään Arton pitämän opetuksen lisäksi, jota on järjestetty jo vuosia Tuusulassa, Järvenpäässä ja Nurmijärvellä.
Harjoituksiin osallistuminen ei vaadi aikaisempaa kokemusta Oshana Energy-Work Metodista.
Aloituspäivät ja tarkemmat tiedot harjoituksista:
Helsinki ti. 19.1.
Nurmijärvi to. 14.1.
Järvenpää ti. 19.1.
http://enlightenment-now.com/fi/tapaamisia/2010/0100-energy-work-helsinki.html
http://enlightenment-now.com/fi/tapaamisia/2010/01_jukola.html
http://enlightenment-now.com/fi/tapaamisia/2010/01_jarvenpaa.html
Oshana Energy-Work harjoitukset alkavat 14.1. lähtien
1
375
Vastaukset
- Tosi Etsijät
Oshana Energy Work Metodin harjoitukset Helsinki
Tiistaisin 18.00-19.30 (19.01.10 alkaen)
Tiistain Energy Work harjoitukset Petrin ohjaamana
Oshana Energy-Work Metodin harjoituksista Helsingissä on tullut lukuisia pyyntöjä, minkä vuoksi Petri on astunut pesäpallokehiin ja tarjoaa viikoittaista opetusta. Näin Petri esittellee tiistai-illan harjoituksen:
Hetki jota kaikki Tosi Etsijät ovat odottaneet on täällä: Oshana Energy-Work tuntien paluu Helsinkiin! Petrin vetämät säännölliset viikkotunnit tekevät nyt comebackin ja ne ovat harvinainen mahdollisuus helsinkiläisille päästä kohottamaan energiatasoa, laajentamaan tietoisuutta ja päästämään irti stressistä.
Tunnit ovat aina yllättäviä, koskaan et voi täysin tietää mitä niiltä odottaa. Oshana Energy-Work ei ole jähmeä harjoitus, joka aina tehdään samalla tavalla, vaan hyväksihavaittu, turvallinen ja voimallinen harjoitus 'elää' ja muuttuu ja itse asiassa ruokkii luovuutta. Mitä syvemmälle harjoitukseen pääset, sitä enemmän harjoituksesta tulee Sinun harjoituksesi, joka täyttää Sinun tarpeesi ja voit enenevässä määrin 'rikkoa kaavan'. Opettaja pyrkii opettamaan sinulle harjoituksen 'muodon', viemään sinut aina vaan syvemmälle omaan kehoosi, sen eri energiavirtauksiin ja niiden arvaamattomiinkin maailmoihin, ja viimeisimpänä muttei vähäisimpänä hän pyrkii saamaan hymyn huulillesi!
Valmistaudu siis hauskoihin sisäisiin tutkimusmatkoihin, tuo Tosi Minäsi mukanasi(jos voit) ja jätä murheesi harjoitustilan ulkopuolle(jos et jätä, niin ne voidaan viedään sinulta pois).
Aikaisempi kokemus Oshana Energy-Work Metodista ei ole tarpeen. Tuo mukanasi: Luonnonkuituiset, sopivan väljät vaatteet sekä paljon lähdevettä.
Tunnit koko kevään joka tiistai klo 18.00-19.30, alkaen 19.01.10! Hinta 10 euroa. Tunnit ohjataan pääasiassa Suomeksi, mutta englanninkieltä puhuvatkin varmasti pysyvät kärryillä.
Paikka:
Vahvistamo
Trumpettitie 2
Kannelmäki
Helsinki
(Perille löydät M-junalla, autolla ja busseilla 42 tai 43.)
Lisätietoja ohjaajalta p. 040-5355751, tai petri(at)oshana.org
Jotta osoite toimii, korvaa (at) merkillä @ lähettäessäsi postia.
http://enlightenment-now.com/fi/tapaamisia/2010/0100-energy-work-helsinki.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.141993Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161831534Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1491362Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt971308Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381188- 84928
Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu49882Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.138813Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13807Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas126800