Juwel Rio omistajat

kysymys..

Kysymys Juwel Rio 240 ja 300 omistajille. Voisitteko mitata että mahtuuko altaan päälle kaksi valaisinyksikköä, siinä on vakiona kaksiputkinen valaisin kiini, tarkoitus olisi ostaa kyseinen allas mutta kaksi putkea ei riitä ja tarkoitus tilata ylimääräinen, täytyy vaan varmistaa että mahtuuko sinne kaksi vierekkäin. Eli jos joku mittaa sen valaisinyksikön leveys mitat leveämmästä paikasta niin asia selviää.

3

394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juwell

      valaisinyksikkö on n. 16cm levee äärimitaltaan,eli juuri ja juuri mahtuu 2valaisinyksikköä.

      • vastauksesta.

        240 malli on 41 cm leveä joten jää siihen vielä pikkasen rakoa putkien väliin mutta ruokkiminen tuottaa jo ongelmia ellei valaisinta nosta, 300 malli on jo sen verran leveä että sinne sitten mahtuukin jo mukavasti.


    • hei,
      minulla ois jouten lisävarusteena siihen lisävalot eli tulee siisti tasainen kansi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      35
      1563
    2. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      9
      1321
    3. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      47
      1157
    4. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1155
    5. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      110
      1125
    6. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      46
      1116
    7. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      934
    8. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      47
      880
    9. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      119
      857
    10. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      68
      845
    Aihe